הנמלים מגיעים לבתי הספר:התכנית החינוכית של חנ"י והמועצה לישראל יפה

חברת נמלי ישראל והמועצה לישראל יפה, משיקים תוכנית חינוכית שתופעל בבתי הספר היסודיים בערי הנמל. תוכנית הלימודים, בהיקף של 10 שעות, עוסקת בנושאים של קיימות, סביבה, כלכלה ותשתיות, פועלת בכיתות ד'-ה' בערי הנמל חיפה ואילת והיא צפויה להיות מורחבת בשנה"ל הבאה.

| עודכן: מאי 7, 2024

צילום: גיאודרונס באדיבות נמל חיפה

חברת נמלי ישראל (חנ"י) יחד עם המועצה לישראל יפה משיקים תוכנית לימודים חדשה המיועדת לילדי בתי הספר היסודיים בכיתות ד'-ה'. התוכנית עוסקת בפעילותם של נמלי ישראל, תרומתם לכלכלת ישראל וגם לאזור ולעיר, חשיבותם הגיאו-פוליטית, וגם בהיותם שומרים על הסביבה, מעודדים קיימות ומהווים תשתית ירוקה שמקדמת את נושא הסביבה.

תוכנית הלימודים המשותפת של חנ"י ושל המועצה לישראל יפה פועלת בשנת הלימודים הנוכחית ביותר מ-30 בתי ספר יסודיים בערי הנמל חיפה ואילת והיא צפויה להתרחב במהלך שנת הלימודים הבאה. התוכנית מורכבת מ-5 מפגשים של שעתיים המועברים על ידי מדריכים מיוחדים שעברו הכשרה לתכנים המיוחדים.

בחמשת המפגשים מקבלים הילדים תוכן שנותן את הכלים להבין את המשמעות של עיר נמל, בחשיבות הנמלים בישראל לכלכלה ולמשק, היכרות עם פעילות הנמל, הנמל כעוגן לפעילות כלכלית, ונמלי הים כתשתית שמפתחת ומעודדת קיימות.

המנכ"ל בפועל של חנ"י, טיקו גדות, מציין כי תוכנית הלימודים המשותפת היא חלק ממהלך נרחב יותר של החברה בתחום של יחסי עיר-נמל: "תוכנית הלימודים המשותפת מעניקה לילדים המתגוררים בערים בהם פועלים הנמלים את הכלים להבין את החשיבות והמשמעות שלהם גם ברמה המקומית וגם ברמה הלאומית. שילבנו בתוכנית תכנים מיוחדים שמסבירים כי הנמלים הם דווקא גורם שמשפיע בצורה מאוד חיובית על הסביבה וגם מקדמים קיימות. מדובר בתוכן שבהחלט שובר תפיסות שגויות שקיימות אצל ציבורים נרחבים ואנחנו מבקשים לשנות זאת".

נושאים קשורים: נמל חיפה, בתי ספר, חברת נמלי ישראל, תלמידים, המועצה לישראל יפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *