נשר ציינה את יום הזיכרון לשואה ולגבורה בטקסים עירוניים

אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה תשפ״ד צויינו ברחבי העיר נשר במספר טקסים, ביניהם הטקס הרשמי בהיכל התרבות העירוני בערב יום הזיכרון וכן פרוייקט ״פרח לניצול״ אשר בו משתתפים בני נוער בחלוקת פרחים לניצולי השואה בעיר.

| עודכן: מאי 6, 2024


את הטקס העירוני הפיקו וביצעו תלמידי חטיבת הביניים ב׳ על שם דוד עמר ז״ל בהובלת המורות פנינה ורות, ובהפקה מוסיקלית של בתיה אדד והלל שטרית. בקטעי השירה השתתפו להקת הנוער העירונית ״כתום תפוז״ ועוד שני אורחים מיוחדים – נכדתו של משה חידרסקי ובעלה של נכדה נוספת. הטקס הוקדש לזכרו וסיפורו של משה חידרסקי ז״ל, אשר שרד את התופת והקדיש את חייו להנצחת סיפורו וסיפור משפחתו שנרצה בשואה.

בבוקר יום הזיכרון הגיע ראש העיר רועי לוי, מלווה בסגניו וחברי מועצת העיר, למועדון בית הקשיש בעיר לטקס בו חולקו פרחים לניצולי השואה והודלקו יחד עמם נרות זיכרון למשפחתם. בטקס השתתפו גם נציגי משטרת ישראל מתחנת נשר, אשר לקחו חלק בפעילות עם הקשישים וניצולי השואה.

בנאומו, אמר ראש עיריית נשר, רועי לוי, את הדברים הבאים: ״ביום השואה, כשאנחנו זוכרים את הניסיונות להשמיד את עמנו, אנחנו צריכים גם להתעורר להתמודדות הזו של העת החדשה. רק יחד, רק בעזרת תקווה, באמונה, באהבה לארץ ולעם, נוכל להמשיך ללחום על זכותנו לחיות בשלום. אחרי השביעי באוקטובר הייתה קריאת השכמה לכולנו. איך בני אדם שוב יכולים להפוך ולהיות תת-אדם, לאנוס, לרצוח ולענות, מה שהיה נראה לנו כהיסטוריה רחוקה פתאום הפך להיות לדור שלנו מרחק נגיעה. יהי זכרם של ששת מליוני אחינו ואחיותנו – ברוך״.

ראש עיריית נשר רועי לוי בטקס יום השואה והגבורה. צילום: דוברות עיריית נשר
צילום: דוברות עיריית נשר
צילום: דוברות עיריית נשר
צילום:דוברות עיריית נשר

נושאים קשורים: נשר, טקס, יום השואה, ניצולי שואה, רועי לוי


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות