טירת כרמל מתייחדת עם זכר הנופלים

אמש (ראשון) נערכה ברחבת האנדרטה העצרת העירונית המרכזית לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה, במעמד המשפחות השכולות; ראש העיר, דודו כהן; ממלאת מקומו, אמי אפומדו; סגניו, שאטו מטקיה וכפיר עובדיה; המשנה לראש העיר, איתי ברזאני; חברי מועצת העיר והנהלת העירייה; הרב הראשי של טירת כרמל, הרב ברוך טולידאנו; מפקדי כוחות הביטחון וההצלה ונציגי צה"ל.

| עודכן: מאי 13, 2024

צילומים: עומרי שטיין, דוברות עיריית טירת כרמל

העצרת, בה השתתפו מאות רבות מתושבי העיר, נפתחה בצפירה בת דקה לזכר הנופלים, אחריה הורד הדגל לחצי התורן. החזן יצחק שטרית, הקריא תפילת "יזכור" ופרק תהילים, והגר לניאדו ג'יבוטרו, ששכלה את אחיה, סמ"ר נחום לניאדו הי"ד, הדליקה את אבוקת הזיכרון. אורי אוחיון, אחיה של עדן ליז אוחיון ז"ל, שנרצחה במסיבת הטבע בקיבוץ רעים ב-7 באוקטובר, קרא "קדיש".

את הטקס, אותו הנחה דני כץ, ליוו הרכבי להקת ״קול הלב״ של מתנ״ס טירת כרמל, עם הזמרים מצדה איש ימיני ועידו עמדור, ונגני הקונסרבטוריון בניצוחו של אלכס פרידמן, בקטעי שירה ונגינה. בסמוך לבמה הוקם מתחם ״יזכור״ בו מונצחים הנופלים, בני ובנות העיר.

ראש העיר, דודו כהן התייחס בדברים שנשא למשפחת השכול שהתרחבה בחודשים האחרונים מאז ה-7 באוקטובר: "עשרות אלפי חללי מערכות ישראל הם מגש הכסף, עליו ניתנה לנו מדינת היהודים – והיא עדיין ניתנת לנו, כל פעם מחדש, מדי שנה, מדי חודש, מדי שבוע ומדי יום. אני מאמין, שלו יכלו היו הנופלים מבקשים מאיתנו לדבוק בחיים, אבל לעשות זאת יחד, בלי לתת למחלוקות בעם לקרוע אותנו מבפנים. הגיע הזמן שנקשיב, באמת, איש לרעהו. זוהי חובתנו כלפי הנופלים, וזוהי גם חובתנו כלפי הדורות הבאים".


"ביום העצמאות השנה, לא נוכל לשמוח בלב שלם. קשה לחגוג כשיש לנו עדיין חטופים בעזה, כשיש אזרחים וחיילים מתים, שעדיין לא הובאו למנוחת עולמים בקבר ישראל. קשה לחגוג, כשרק לפני מספר חודשים פקד אותנו האסון הגדול ביותר מאז קום המדינה. אך חגיגות העצמאות אינן ביטוי לשכחה של האבדן או התעלמות מהשכול והכאב הנורא, אלא הכרה בכל מי שהקריבו את חייהם למען העם ובמי שבזכותם אנחנו עדיין כאן. מתוך קדושת היום הזה, אנו מחבקים את בני המשפחות השכולות שאיבדו את היקר להן מכל. מתוך הגעגוע האינסופי למי שאינם עוד איתנו, אנחנו מתחייבים לשמור על מדינת ישראל, על הבית שלנו, מדינה שהיתה ביתם של הנופלים והנופלות, הבית, שעבורו הקריבו את חייהם".

כמו כן נשאו דברים רבה הראשי של העיר, הרב ברוך טולידאנו; ונציגת צה"ל ובת העיר, אל"מ נגה נחום; החזן יצחק שטרית נשא תפילת "אל מלא רחמים״, הוקראו שמות הנופלות והנופלים בני העיר והטקס נחתם בהנחת זרים.

בתום העצרת התקיים כבכל שנה אירוע "שרים לזכרם", בהשתתפות הזמר יונתן קלימי והרכבי בני נוער, ששרו שירי לוחמים. הערב כולו הועבר בשידור חי בדף הפייסבוק של עיריית טירת כרמל.

צילומים: עומרי שטיין, דוברות עיריית טירת כרמל
צילומים: עומרי שטיין, דוברות עיריית טירת כרמל
צילומים: עומרי שטיין, דוברות עיריית טירת כרמל
צילומים: עומרי שטיין, דוברות עיריית טירת כרמל

נושאים קשורים: טירת כרמל, טקס, יום הזיכרון


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות