לראשונה: דיקנית בראש הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל בטכניון

פרופ' דניאלה רווה, הפכה ב-1 בינואר לדיקנית הראשונה בתולדות הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל בטכניון. פרופ' רווה, בוגרת הפקולטה, סיימה את לימודיה בפקולטה בהצטיינות, השלימה בה את התואר השני והדוקטורט, ובהמשך, כחברת סגל בפקולטה, ביססה את מעמדה כחוקרת מובילה בתחום האווירואלסטיות וכמרצה אהודה על הסטודנטים בפקולטה.

| עודכן: פברואר 8, 2024

פרופ' דניאלה רווה. קרדיט צילום: חן גלילי, דוברות הטכניון

פרופ' רווה עוסקת באווירואלסטיות – הממשק בין כוחות אווירודינמיים למבנים גמישים. כיום מיוצרים בעולם כלי טייס קלים וגמישים יותר, ולכן נדרשת הבנה מעמיקה בהתנהגותם בטיסה. קבוצת המחקר של פרופ' רווה, בנתה כלי טיס בלתי מאויש כדי לבחון בניסויים את ההיבטים הקשורים בכך.

כדיקנית, פרופ' רווה אחראית על יישום התוכניות האקדמיות של הפקולטה, על טיפוח שיתופי הפעולה והמחקרים הבין-תחומיים ועל שימור המצוינות במחקר ובהוראה, תוך חתירה לשיפור המוניטין של הפקולטה והישגיה. נקודת המבט הייחודית שלה כבוגרת תתמוך במאמץ המתמיד של הפקולטה לספק לסטודנטים ולחוקרים סביבה מיטבית ללימוד ולמחקר. מינויה של פרופ' רווה הוא עדות למחויבותו של הטכניון לטפח ולפתח כישרונות בשורותיו. הדרך שעשתה בפקולטה מבטאת את החתירה המתמדת של הפקולטה להכשרת בוגרים מצטיינים התורמים תרומה משמעותית למדעי התעופה והחלל.

"אני מאוד אוהבת מטוסים. הם העיסוק והתחביב שלי,” אמרה פרופ' דניאלה רווה. “התברכתי בכך שאני יכולה לעסוק במה שאני אוהבת ויש לי גם רישיון טיס. אני גאה להיכנס לתפקיד הדיקנית. אחרי שהייתי סטודנטית במוסד מוערך זה, ואחרי שנים רבות של מחקר והוראה, אני נרגשת לתרום לצמיחת הפקולטה ולהצלחתה ומצפה לעבוד עם סגל הפקולטה והסטודנטים כדי להמשיך את תנופת הישגי הפקולטה ולהניע חדשנות בהנדסת תעופה וחלל. אווירונאוטיקה היא תחום המתאים לנשים ולגברים כאחד, ולכל מהנדס או מהנדסת טובים המסיימים את לימודיהם בפקולטה מובטחת תעסוקה בתחום.”

נשיא הטכניון, פרופ' אורי סיון בירך את פרופ' רווה ואמר: "הפקולטה לאווירונוטיקה וחלל היא הראשונה שנבנתה בקמפוס הטכניון בנווה שאנן והיחידה בארץ שמכשירה מהנדסים ומהנדסות בתחומים אלה. הטכניון משנה את פניו בעשורים האחרונים, והודות למאמצים נרחבים לאורך עשורים, אחוז הסטודנטיות לתואר ראשון עולה בהתמדה והגיע השנה לכדי מחצית מכלל הסטודנטים החדשים. אני גאה מאוד שבראש הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל עומדת כעת דיקנית שתהווה השראה ומודל לחיקוי לצעירות."

פרופ' טל שימא, דיקן הפקולטה היוצא, הביע את שביעות רצונו ממינויה של פרופ' רווה וציין: "היה לי הכבוד לשמש במשך ארבע שנים כדיקן הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל. זאת הייתה תקופה מאתגרת מאוד ומלאת פעילות, וכולי תקווה שהצלחנו להבטיח את עתיד הפקולטה לדורות הבאים. כבוגר הפקולטה זאת הייתה זכות מיוחדת לעבוד עם חברי הסגל האקדמי, הטכני והאדמיניסטרטיבי המצוינים שלנו בחינוך דור העתיד שלנו ובהכשרתו, להרחיב את גבולות הדעת בתחום ולתרום למדינת ישראל ולביטחונה. אני מודה להנהלת הטכניון ובמיוחד לנשיא פרופ' אורי סיון על התמיכה החזקה בנו. אני סמוך ובטוח שפרופ' רווה, כדיקנית הפקולטה, תנהיג את הפקולטה היטב ותצעיד אותנו לשיאים חדשים".

נושאים קשורים: טכניון, מחקר ישראלי


תגובה אחת על “לראשונה: דיקנית בראש הפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל בטכניון”

  1. אני שמחה ומלאת הערכה לכך שאשה כבשה פיסגה נוספת. אני מקוה שהיא תסלול את הדרך לנשים נוספות בטכניון ובאקדמיה בארץ בכלל, ושנזכה לראות עוד ועוד נשים מכהנות כדיקניות וכחוקרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *