"הנובל של מדעי המחשב", יוענק לבוגר הטכניון פרופ' ויגדרזון

פרס טיורינג, המכונה "הנובל של מדעי המחשב", יוענק לפרופ' אבי ויגדרזון, בוגר הפקולטה למדעי המחשב ע”ש טאוב וחוקר במכון למחקר מתקדם (IAS) בפרינסטון. הפרס הוא פרס שנתי הניתן על-ידי ארגון ה-ACM - האגודה האמריקאית למכונות מחשוב.

| עודכן: אפריל 12, 2024

פרופ' אבי ויגדרזון (משמאל) עם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון. קרדיט צילום: רמי שלוש, דוברות הטכניון

הפרופסור אבי ויגדרזון נבחר לזכות בפרס טיורינג, הפרס הנחשב והידוע כ "הנובל של מדעי המחשב". הרזומה של ויגדרזון בתחום המתמטיקה ומדעי המחשב, כולל תרומה משמעותית לתחום הסיבוכיות והקריפטוגרפיה, הביאו להענקת הפרס על ידי ארגון ה-ACM – האגודה האמריקאית למכונות מחשב.

פרסומו של ויגדרזון כמומחה מוביל בתחום המדעי המחשב נמשך עוד מימי לימודיו בטכניון, שם סיים תואר ראשון והמשיך לתואר שני ודוקטורט בפרינסטון. כיום, הוא משמש חוקר במכון ללימודים מתקדמים בפרינסטון. המגמה שנתפסת ביחס לוויגדרזון כאיש חשיבה ופועל בתחום המדעי המחשב, והתרומה היוצאת דופן שלו למגוון רחב של תתי-תחומי התחום, הובילו להענקת הפרס הגאה זה.


נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון 
בירך את פרופ' ויגדרזון ואמר: "אנחנו גאים מאוד בהיותו בוגר הטכניון ובקשריו ארוכי השנים עם קהילת החוקרים שלנו. בשנה שעברה הענקנו לו תואר דוקטור לשם כבוד על תרומותיו פורצות הדרך בקשת רחבה של נושאים ממתמטיקה בדידה וסיבוכיות לקריפטוגרפיה. הזכייה בפרס טיורינג מבטאת את ההכרה העולמית בתרומותיו יוצאות הדופן של פרופ’ ויגדרזון ואנו מברכים אותו על הכבוד הרב ושמחים בשמחתו."


פרופ' אבי ויגדרזון
 דיבר בשם מקבלי התארים בטקס תוארי דוקטור לשם כבוד שהתקיים במסגרת אירועי הקורטוריון – מושב חבר הנאמנים של הטכניון – ואמר: "אין לי ספק שכולנו, מקבלי התארים, מתרגשים להיות כאן הערב. זה כבוד עצום. אני מבקש להודות לאקדמיה הישראלית ולכל האנשים שתרמו לקריירה שלי – משפחתי, מורים ומנטורים, סטודנטים ופוסט-דוקטורנטים. אני מודה לכל המוסדות האקדמיים שהייתי בהם, כשהטכניון הוא כמובן הראשון שבהם, ה'אלמה-מאטר' שלי. הטכניון הכין אותי היטב לקריירה האקדמית שלי. היו לי כאן מורים מעולים וכאן פגשתי ב-1980 את עדנה, לימים אשתי, בשיעור שעסק בפתרון חידות. כאן התאהבנו וכאן, בבית הכנסת בטכניון, נישאנו. כאן התאהבתי גם בתחום העיסוק שלי – תאוריה של מדעי המחשב. הטכניון הוא מאור של מצוינות התורם לביטחונה של מדינת ישראל ולכלכלתה מתוך חתירה לידע ולאמת באמצעות חקירה והיגיון, פתיחות ושיתוף פעולה עם החברה הישראלית והגלובלית. חשוב לשמר את הערכים האלה."

בטקס הענקת תואר דוקטור לשם כבוד מהטכניון (2023). מימין לשמאל : פרופ' אבי ויגדרזון עם נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון ודיקן בית הספר לתארים מתקדמים פרופ' אורי פסקין.נושאים קשורים: טכניון, מדעי המחשב


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *