ערב הוקרה לקהילת יוצאי גיאורגיה והקווקז בטירת כרמל

כ-150 מתושבי טירת כרמל והסביבה, השתתפו ביום חמישי האחרון באירוע ייחודי שקיים אגף קשרי קהילה בעירייה, בשיתוף מתנ״ס טירת כרמל ובסיוע משרד העלייה והקליטה.

| עודכן: ינואר 1, 2024

ערב הוקרה לקהילה הווקזית והגיאורגית בטירת כרמל
צילומים: דוברות עיריית טירת כרמל

בערב ההוקרה שנערך בבית לזרוס, הושקה התערוכה ״חבל ארץ קווקז ויהדות גיאורגיה״. אוצר התערוכה ותושב העיר, אנטולי בנימינוב, ליקט בסיוע תושבים ובני העדות מגוון עשיר ומרתק של פריטי אמנות והווי יומיומי של שתי הקהילות, הקווקזית והגיאורגית, שהפכו לחלק חשוב ובלתי נפרד מהמרקם האנושי של טירת כרמל.


כמו כן, נהנה הקהל ממופע מוסיקלי בכינור ובסקסופון של אלכס וגרגורי, ומהאמן המקומי רוברט טאטי. רב הקהילה הגיאורגית בטירת כרמל, הרב שמואל פניקשווילי נשא דברים ובירך את המשתתפים. את הערב הפיקה חגית ליברמן מאגף קשרי קהילה, בסיוע רכזת הקליטה לובה פורלנדר ומזכירת אגף שפ״ע רחל רוזן.

מנהלת אגף קשרי קהילה, אירמה אלואשווילי: ״זהו ערב מרגש לכולנו, ובנימה אישית גם לי כבת ואם למשפחה גיאורגית גאה. ערב שבו אנו מצדיעים לתרבות ולמורשת של יהדות קווקז וגיאורגיה, וחושפים תרבויות, מנהגים והיסטוריה חשובה ורבת שנים. אני מודה לכל שותפינו למסע, ומבטיחה שזהו רק הצעד הראשון בדרך ליעד – הקמת מוזיאון בטירת כרמל לשימור והנצחת מורשת יהדות גיאורגיה והקווקז. תודה לאנטולי בנימינוב על ההתגייסות להגשמת המיזם המשותף, לאמנים, ליוצרים ולפעילים הקהילתיים על תרומתם החשובה. וכמובן, תודה לראש העיר אריה טל, שמאז ומתמיד יש לו פינה חמה בלב לקהילה הגיאורגית והקווקזית בכלל ובעיר בפרט, ורואה חשיבות רבה בחיזוקן בהווה ובעתיד לצד שימור המסורת הנפלאה שלהן״.

צופים בתערוכה. צילומים: דוברות עיריית טירת כרמל
מיצגים בתערוכה "חבל ארץ קווקז ויהדות גיאורגיה". צילומים: דוברות עיריית טירת כרמל

נושאים קשורים: טירת כרמל, משרד העליה והקליטה, אמנות


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *