טיפול חדשני במחלת עיניים בבית חולים 'כרמל'

מרכז חדשני לטיפול במחלת TED (Thyroid Eye Disease), מחלת עיניים בבלוטת התריס, נפתח במרכז הרפואי כרמל והוא בלעדי בצפון ומהבודדים לטיפול בתחום בכל הארץ. העדר טיפול הולם במחלה זו יכול לגרום לאי נוחות משמעותית בעיניים, שינויים משמעותיים במראה הפנים, ובמקרים קיצוניים אף לאובדן ראייה.

| עודכן: דצמבר 24, 2023

ד"ר ינון בחדר מיון עיניים. קרדיט צילום – ירון חזן ואלי דדון

מחלת עיניים בבלוטת התריס (TED), דורשת תשומת לב מיוחדת בשל חומרת המחלה ולשיתוף פעולה רב תחומי לניהול החולה בצורה המיטבית. במסגרת המרכז לTED החדש בכרמל, חולים יקבלו טיפול משולב ע"י צוות בינתחומי מיוחד של מומחים לכיסוי כל היבטי המחלה, תחת קורת גג אחת.


ד"ר ינון שפירא, מומחה ארובת העין ומקים השירות החדש, אומר כי "הטיפול ב TED מחייב עבודה משולבת עם צוותים רפואיים במרכז הרפואי כרמל וכן במרפאות בקהילה. זהו שירות נחוץ במיוחד עבור תושבי צפון ישראל, שכן לא היה מרכז כזה בעבר ולעתים קרובות, מטופלים התמודדו עם אתגרים בתיאום ביקורים עם מספר מומחים או נוהלו בצורה לא מיטבית בשל העדר תיאום בין המטפלים."


צוות מומחים ייעודי ממחלקת עיניים כרמל, בהובלת ד"ר שפירא, יחד עם ד"ר יוספה הורוביץ וד"ר ענת ארודי, יהיה אחראי על מתן טיפול רפואי וכירורגי למקרים מורכבים ומאתגרים של TED. העבודה מתקיימת בשיתוף פעולה ייחודי עם צוות מחלקת אף אוזן גרון, בהובלת פרופ' אילנה דואק מנהלת המחלקה והרינולוגים ד"ר רענן כהן-כרם וד"ר ג'ני ג'רבשיאן, ומאפשרת ניתוחים אנדוסקופים משולבים מהמתקדמים ביותר.

ד"ר ינון בחדר ניתוח. קרדיט צילום – ירון חזן ואלי דדון


על מנת לתת מענה מקיף לכל ההיבטים של TED, מתקיים במרכז שיתוף פעולה עם מומחים מובילים בתחום האנדוקרינולוגיה בראשות ד"ר מיכל גרישינסקי, יחד עם ד"ר סמיר קאסם, אשר יתנו מענה לאיזון בלוטת התריס. כמו כן, מומחים בראומטולוגיה, בראשות ד"ר דבי זיסמן, יעניקו טיפולים ביולוגיים מתקדמים, תוך ניטור קפדני של חולים תחת טיפולים אלו. השירות הפסיכולוגי של בית החולים בהובלתה של ענת נכטינגל, פסיכולוגית רפואית
מדריכה, זמין כדי לתמוך בחולים באתגרים הפסיכולוגיים ש -TED יכול להציב.


מנהל מחלקת עיניים, פרופ' אורן טומקינס מסכם ואומר כי "המרכז שלנו הוא לא רק מוקד לניהול מקיף ומתקדם, אלא הוא גם פלטפורמה ייחודית לקידום ההבנה והטיפול ב-TED. באמצעות מחקר, נוכחות זמינה בקהילה ומאמצים משותפים, אנו שואפים לשפר משמעותית את תוצאות הטיפול ולשפר את איכות החיים של אנשים המתמודדים עם TED בצפון הארץ".

הצוות הרב תחומי של מרפאת טד בכרמל. קרדיט צילום – ירון חזן ואלי דדון
מימין-דר ינון שפירא דר ופרופ אורן טומקינס. קרדיט צילום – ירון חזן ואלי דדון

נושאים קשורים: רפואה, מרכז רפואי כרמל, עיניים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *