מכון חדש ומכשיר CT חדש ב"כרמל"

בהשתתפות סמנכ"לית חטיבת בתי חולים בכללית ד"ר אורלי וינשטיין, מנהלות וצוות מכון הדימות, הנהלת ביה"ח כרמל, מנהלי מחלקות ומנהלי סיעוד, צוותים ואורחים רבים, נחנך השבוע בשעה טובה מכון ומכשיר ה PET CT החדש.

| עודכן: מאי 17, 2024

משתתפי טכס חנוכת הפט. קרדיט צילום – אלי דדון וירון חזן

מדובר במכשיר הדגל של חברת סימנס הPET CT VISION 600 המתקדם מסוגו בעולם. סך עלות בינוי והקמת מכון הPET החדש מוערכת בכ-17 מיליון ש"ח. במכון החדש נחנכו גם משרד קבלה וחדר המתנה נעים, עמדות קבלה והכנת מטופלים, חדרי בקרה ופיענוח מתקדמים ועוד. מכשיר ה PET החדש מצטרף לשירותי מכון האיזוטופים המתקדם של כרמל והוא יהווה את ספינת הדגל ביכולות האבחון המתקדמות של המכון .

בטכס חנוכת המכון ברכה והודתה הסמנכ"לית ד"ר וינשטיין לכל אלו שפעלו להצלחת הפרויקט המורכב ואמרה, "חנוכת הפט סיטי כאן בכרמל היא אירוע העצמה אסטרטגי. כרמל הוא מרכז מצוינות מהטובים בישראל ולמרות המעבר המתוכנן של כרמל לביה"ח החדש בק.אתא אנחנו בהנהלה הראשית לא נפסיק ונמשיך לפתח ולקדם את כרמל בכל הכוח קדימה".

ד"ר נטליה גולדברג, מנהלת מכון הדימות והרנטגן בכרמל מסבירה כי בדיקת ה PET CT מיועדת בעיקרה לחולים אונקולוגיים לחיפוש ומעקב לאחר גרורות וגידולים סרטניים. מכשירי הPET מתמחים באבחון גידולים וגרורות בכבד, בלבלב, בבלוטת הערמונית בסרטן השד ועוד. ד"ר גולדברג מוסיפה ואומרת כי קליטת מכשיר ה PET החדיש מצטרפת ומגבירה את יכולות האבחון והניתוח של ביה"ח כרמל המתמחה בתחום הניתוחים האונקולוגיים בישראל.


ד"ר מאיה מור, מנהלת מכון האיזוטופים של ביה"ח ושרה רנצר אחראית תחום האיזוטופים אומרות כי "ייחודו של מכשיר הPET החדש שיכנס לעבודה בכרמל הוא ביכולות הטכנולוגיות המתקדמות שלו לבצע בדיקות באיכות גבוה במיוחד עם הזרקה מועטה יותר של חומר רדיו אקטיבי. המשמעות היא הקטנה משמעותית של כמות הקרינה הן למטופל והן לצוות".


מנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג, ציין כי חנוכת ה PET הוא אירוע מרגש ומשמח במיוחד ואמר: "המרוויחים הגדולים הם המטופלים שלנו שיזכו לשירות איכותי ומצוין. אנחנו חייבים המון תודה לכל השותפים הרבים שלנו בהנהלה הראשית שתמכו וסייעו לנו לאורך כל הדרך ותודה מיוחדת וענקית לכל צוותי כרמל מכל המחלקות והאגפים ובמיוחד לצוותי מכון הדימות והרנטגן וצוותי מכון האיזוטופים ששילבו ידיים בהצלחה רבה, והביאו את כולנו לרגע היפה הזה".

הפט החדש עם מאיה, שרה ונטליה. קרדיט צילום – אלי דדון וירון חזן
חדר בקרה PET כרמל. קרדיט צילום – אלי דדון וירון חזן
גזירת הסרט PET. קרדיט צילום – אלי דדון וירון חזן

נושאים קשורים: מרכז רפואי כרמל


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות