"לתעשייה ברור שהטכניון הוא משאב משמעותי מאוד"

בשבוע שעבר, ביקרה בטכניון משלחת בכירים ממשרד הכלכלה והתעשייה בראשות מנכ"ל המשרד עו"ד אמנון מרחב. הפגישה נועדה להעצים את הקשר בין הטכניון לתעשייה הישראלית, ושני הצדדים הסכימו על כך שהנהלת הטכניון מבינה היטב את חשיבות הקשר הזה, וכי התעשייה מבינה את גודל הפוטנציאל הטמון בשיתוף הכוחות עם הטכניון.

| עודכן: דצמבר 20, 2023

בכירי משרד הכלכלה והטכניון. קרדיט:דוברות הטכניון.

הביקור החל בפגישה בפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון, בנוכחות המשנה לנשיא לחדשנות וקשרי תעשייה פרופ' ליהי צלניק מנור, וחברי סגל בפקולטה ובהם דיקנית הפקולטה פרופ' סימה ירון. לאחר מכן ביקרה המשלחת במטה PTC בטכניון ובמכון הלאומי לחקר הבנייה.
"משרד הכלכלה מקדם מהלכים משותפים ביחד עם המגזר העסקי, האקדמיה והמגזר הציבורי," אמר עו"ד
מרחב," ואנחנו מאמינים שיצירתם של שיתופי פעולה תאפשר מתן מענה הולם לאתגרים הרבים. מטרתנו
לשלב בתקציב 2024 תוכנית צמיחה משמעותית למשק.
"


לסיכום הביקור, הצטרף המשנה לנשיא למחקר, פרופ' נעם אדיר, ושמע מחברי המשלחת על הערכתם לרמה הגבוהה של המחקרים שהוצגו בפניהם בביקור ועל התאמתם למטרות המשרד. פרופ' אדיר אמר:
"הטכניון פועל כיום לשיפור הקשר בין המחקר האקדמי ליישומי, שהוא קשר חיוני לחוסנו של הטכניון ולקידומה של מדינת ישראל. מחקר אקדמי פועל לעיתים בלוחות זמנים שונים מאלה של ענפי התעשייה, אך באמצעות שיתוף פעולה עם הגורמים השונים אפשר לספק לחוקרים שלנו כלים לקידום המחקר היישומי, תוך שמירת המטרות האקדמיות של החוקרים והסטודנטים."


עוז כץ, מנהל מינהל התעשיות במשרד הכלכלה, אמר כי "המלחמה היא משבר אך גם הזדמנות. ראשית, היא מבהירה את חיוניותם של התעשייה, הבינוי והחקלאות למשק הישראלי. אלה תחומים הסובלים בשיגרה מפריון נמוך יחסית למדינות ה-OECD, ובתקופת המלחמה גם ממחסור חמור בכוח אדם. הפתרון לשתי בעיות אלה טמון בהטמעת חדשנות – צעד שיוביל גם לצמצום פערים ולחיזוק הפריפריה. במהלך הזה יש לטכניון תפקיד חשוב. הנהלת הטכניון הבינה היטב את חשיבות הקשר עם התעשייה, ולתעשייה ברור שהטכניון הוא משאב משמעותי מאוד."


דוד שם טוב, מוביל חדשנות ומחקר יישומי ברשות המחקר במוסד הטכניון, ציין כי לפני חודשים ספורים חתמו הטכניון ומשרד הכלכלה והתעשייה על מיזם "טכניון 360" בהשקעה של 4 מיליון שקל וכי המפגש הנוכחי נועד להרחיב פעילות זו. במסגרת המיזם, יובילו הטכניון והמשרד שילוב של חדשנות, הכשרה ויזמות בעשרות מפעלי ייצור, זאת כדי לשפר את הפריון ואת יכולת התחרות של התעשייה הישראליות.

נושאים קשורים: טכניון, מחקר ישראלי, משרד הכלכה והתעשייה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *