פרופסור מהטכניון נבחרה כעמיתת האקדמיה הלאומית לממציאים בארה"ב

פרופ' שולמית לבנברג, מהפקולטה להנדסה ביו-רפואית נבחרה כעמיתת NAI - האקדמיה הלאומית (האמריקאית) לממציאים. ההכרזה על בחירתה תתקיים בוועידה השנתית של האקדמיה שתיערך ביוני 2024 בצפון קרוליינה.

| עודכן: דצמבר 19, 2023

פרופ' שולמית לבנברג. קרדיט צילום: דוברות הטכניון


פרופ’ לבנברג, היא חוקרת בעלת שם עולמי בהנדסת רקמות, שפיתחה טכנולוגיות ליצירת רקמות להשתלה באזורים פגועים בשריר, בלב, בעצם ובחוט השדרה. לאחרונה היא הציגה טכנולוגיה ליצירת אוזן מהונדסת שתחליף אוזניים שלא התפתחו כראוי. בשנים האחרונות היא רותמת את מחקריה גם ליצירת בשר מתורבת והחברה שהוקמה על סמך מחקריה (אלף פארמס) כבר הציגה את סטייק האנטריקוט המתורבת הראשון בעולם בגודל מלא.


במהלך השנים זכתה פרופ’ לבנברג בפרסים רבים ובהם פרס ברונו ופרס רפפורט, רשמה עשרות פטנטים והקימה כמה חברות הזנק. היא הייתה נשיאת האגודה הישראלית לתאי גזע ועד לאחרונה דיקנית הפקולטה להנדסה ביו-רפואית. השנה היא נבחרה כעמיתה במכון האמריקאי להנדסה רפואית וביולוגית (AIMBE).


NAI – האקדמיה הלאומית (האמריקאית) לממציאים, פועלת לקידום חוקרים באקדמיה שהמצאותיהם משפיעות משמעותית על החברה, הכלכלה ורווחת האדם. הוועידה השנתית תתקיים תחת הכותרת "כלים לפיתוח פתרונות חברתיים". האקדמיה עוסקת גם בדירוג האוניברסיטאות המובילות במספר הפטנטים המאושרים בארצות הברית, ובשנה שעברה היא דירגה את הטכניון, לפי נתוני 2021, במקום הראשון באירופה וה-40 בדירוג העולמי.

נושאים קשורים: טכניון, מחקר ישראלי


2 תגובות על “פרופסור מהטכניון נבחרה כעמיתת האקדמיה הלאומית לממציאים בארה"ב”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *