חיפה מציינת ארבעה חודשים ל"שבת השחורה"

עיריית חיפה ממשיכה להירתם למען המאבק להשבת החטופים והבוקר (חמישי), הוצג על בניין היכל העירייה מיצג אמנותי ענקי של האמן דורון גזית, בדמות סמל הסרט הצהוב.

| עודכן: פברואר 8, 2024

קרדיט צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

לרגל ציון ארבעה חודשים לאירועי "השבת השחורה" ב-7.10.23, הוצג הבוקר (חמישי, 8.2.24), על בניין היכל עיריית חיפה מיצג אמנותי בדמות הסרט הצהוב, המסמל את המאבק למען החזרת החטופים מעזה.

המיצג, שנוצר על-ידי האמן, דורון גזית, עשוי משרוולי אוויר צהובים מתנפחים באורך כולל של כ- 100 מטר ובגובה של 5 קומות, אשר קופלו כסרט המסמל את המאבק למען החזרת החטופים מעזה.

מיזם זה מצטרף למיזמים נוספים, שיזמה העירייה למען מטרה זו, דוגמת קיום משחה ומירוץ חברתיים המוניים, הפיכת סוכת הצלה בחוף הים למיצג אומנותי למען השבת החטופים ותליית שלט ענק במרכז הכרמל, הקורא להחזרתם.

דורון גזית, בוגר בצלאל, המציא מדיום חדש ופורץ דרך באומנות – קו תלת מימדי באורכים אדירים, המאפשר לו לעבוד בקנה מידה גדול במיוחד, תוך ניצול הטבע והסביבה האורבנית, כמו גם מסה של אנשים, כקנבס שלו, להצגת יצירותיו. במהלך שנות עבודתו הרבות הוצגו רבים מהמייצבים שיצר בתערוכות, במוזיאונים ובמרחבים ציבוריים רבים ברחבי העולם.

קרדיט צילום: ניר בלזיצקי, דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: עיריית חיפה, חטופים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *