הליצנית הרפואית שעושה פלאים בפגייה המאולתרת

עקב המצב הביטחוני, עברה מחלקת יולדות והפגיה למתחם התת קרקעי שבמרכז הרפואי לגליל. אך גם שם, השירה והנגינה של הליצנית הרפואית "ממה", תורמת להגברת ייצור החלב אצל היולדות ולהתפתחות פגים.

| עודכן: אוקטובר 24, 2023


נופר מועטי אזנקוט, תושבת נהריה בת 36, עובדת כליצנית רפואית, בפגייה של המרכז הרפואי לגליל כבר שנתיים. ללימודי ליצנות רפואית הגיעה לאחר שהשלימה תואר ראשון בתיאטרון קהילתי באוניברסיטת חיפה, ונחשפה לקסם שבמקצוע. כמו לשאר הליצנים הרפואיים של עמותת 'רופאי החלום', גם לה יש שם במה: ממה (Meme).

מחקרים מהשנים האחרונות מלמדים ששירה עדינה ונגינה רגועה של ליצנים רפואיים, משפיעות על ההתפתחות הנוירולוגית של פגים, משרות רוגע ומחזקות את הקשר ביניהם לבין הוריהם.

לדבריה: "הנשים כעת בימי המלחמה מצופפות במתחם תת קרקעי, יהודיות וערביות יחד. מרגש לראות את ה'ביחד'. כוח נשי חזק. בנות עוזרות אחת לשנייה, מחבקות את התינוקות בחוזקה ומספרות שהגיעו לעולם שיהיה טוב ונעים יותר. מאוד מרגש".

המוזיקה שהיא מנגנת יחד עם השירה משרות רוגע, שחשוב ליצור חלב אם ולהנקה.

"אני שרה הרבה את 'הללויה' של ליאונרד כהן, או את 'מודה אני' של מאיר אריאל, והתגובות שאני מקבלת הן: חיבוק, אהבה עצומה ואופטימיות רבה. היולדות שרות איתי ויודעות שחייב להיות טוב יותר", היא אומרת.

"ממה" עם אחת האמהות בפגיה
ליצנית רפואית

נושאים קשורים: פגים, המרכז הרפואי לגליל, ליצנות רפואית


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות