קריית חיים: מצילים בחוף, הצילו צב ים ענק שנפגע בראשו

"ים של צבים" - בשבועות האחרונים, דווחו כבר כמה מקרים על צבי ים בלב ים, כשהם פצועים ונזקקים לחילוץ של צוות החופים. גם היום, לפני זמן קצר, זיהה צוות תחנת ההצלה ב"חוף נאות", בניהולו של מאיר קדוש, צב ים במצוקה בעומק הים.

| עודכן: אוגוסט 23, 2023

צב ים. צילום: דוברות עיריית חיפה

מצילי התחנה בחוף "נאות", יצאו על גבי אופנוע ים וחסקה אל עבר הצב וכשהגיעו אליו הבחינו, כי הצב פגוע בראשו. המצילים הצליחו להוציא את הצב הענק אל החוף והזעיקו למקום פקחים של "רשות הטבע והגנים", אשר הגיעו בתוך זמן קצר ואספו את הצב לטובת המשך טיפול ושיקום.

מנהל אגף החופים, יחיאל (חיליק) אמסלם, שיבח את מחויבות המצילים לשמירה על בעלי החיים בסביבה החופית ואת הטיפול המסור והרגיש בצב הים.

שי קבסה, פקח יחידה ימית ברשות הטבע והגנים: ״פעם אחרי פעם, בזכות עירנותם של המצילים בתחנת ההצלה 'חוף נאות', ניצלים חייהם של צבים. חשוב מאוד להזכיר כי אין להשיב את הצב למים או להסיר עצמאית את הרשת, בשל חשש לזיהום מהסרה לא נכונה שיכול לגרום לנמק ואף למות הצב. המצילים פעלו נכון, דיווחו למוקד רשות הטבע והגנים ואפשרו לנו להעניק טיפול מציל חיים לצב, בתקווה שנוכל להשיבו לים בהמשך״.

שימו לב לצבי ים פצועים שנפלטו לחוף או צפים בים ודווחו מיד למוקד רט"ג 3639*
הישארו עם הצב עד הגעת מתנדב/פקח או הביאו את הצב למרכז ההצלה לאחר הדיווח. במידה והצב מסובך בפסולת, אין להסיר את הפסולת ואין לשחרר את הצב בחזרה לים. יש להביא את הצב לטיפול רפואי במרכז ההצלה עם הפסולת כפי שהוא.


נושאים קשורים: רשות הטבע והגנים, קרית חיים, מצילים, צב ים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *