חדש ברמב"ם: מכשור ייחודי המסייע לדייק את שחזורי השד

בעבר, נאלצו הרופאים לבנות תוכנית טיפולית למטופלות שעמדו בפני ניתוח לשחזור שד ללא הדמיה, מה שגרר בחלק מהמקרים הליך החלמה מורכב עבור המטופלות ולעתים אף ביצוע ניתוח חוזר. כעת, הימצאות מכשיר ייחודי זה, מצמצמת מאוד את הצורך בחזרה לשולחן הניתוחים, מה שמבטיח התמודדות קצרה יותר עם האופרציה הניתוחית ועם שחזור מדויק ומתאים בהרבה, לאנטומיה הייחודית של המטופלת.

| עודכן: אוגוסט 21, 2023


נשים העומדות בפני ניתוח לשחזור שד, או גברים ונשים הסובלים מבעיות במערכת הלימפה, מעמידים בפני הרופאים המנתחים אתגר כירורגי לא פשוט -"לגשש באפילה" סביב דרכי הלימפה, כדי לאמוד את מצבן של הרקמות העומדות בפני שחזור. כעת, הוכנס לשימוש במחלקה לכירורגיה פלסטית ברמב"ם, מכשור חדש מתוצרת Visionsense בטכנולוגיית ICG, העושה שימוש בגלי אינפרא-אדום, המאפשר לצוות המטפל למפות את מערכת הלימפה של המטופל באופן לא פולשני, להפיק הדמיה מדויקת ונאמנה לכל מטופל ובכך להניח את התשתית שבאמצעותה מפיקים הצוותים המטפלים אינדיקציות ניתוחיות. בנוסף, צוות המחלקה לכירורגיה פלסטית, עושה שימוש במכשור החדש גם בחדר הניתוח, כדי לבחון את אספקת הדם לרקמות באזור הניתוח ולבדוק אילו רקמות מתאימות לשימור.

יתרון נוסף עבור מטופלים הסובלים מבעיות במערכת הלימפה, הוא שללא המכשיר הזה, לא ניתן לגשת לניתוח, כך שמדובר בשדרוג עצום למטופלים אלו, שכן כעת, נפתח בפניהם צוהר לעולם שלם של פתרונות לבעיות מהם הם סובלים.

פרופ' אסף זלצר, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית מסכם: "הודות למכשיר הייחודי הזה, אנחנו משמרים את מעמדנו בראש סל הטיפולים והשירותים עבור ציבור המטופלים".

נושאים קשורים: רמב"ם, כירורגיה, ניתוח


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *