מכון MRI חדש נחנך בבית חולים כרמל

בעלות כוללת של כ 15 מיליון ש"ח, נחנך השבוע במרכז הרפואי כרמל מקבוצת כללית, מכון ה-MRI החדיש והמתקדם ביותר. המכון כולל בתוכו חדרי המתנה נוחים, עמדות קבלה והכנה למטופלים, עמדות פענוח מתקדמות, עמדות שליטה ובקרה ועוד, והוא יעניק שירות איכותי ומקצועי לכל תושבי חיפה והצפון .

| עודכן: אוגוסט 20, 2023

גוזרים את הסרט, ד"ר אורלי וויינשטיין, ד"ר נטליה גולדברג, ד"ר אבי גולדברג, רונן נודלמן ודורי בז'רנו. קרדיט צילום:אלי דדון

באירוע גזירת הסרט וחנוכת המכון, השתתפו סמנכ"לית חטיבת בתי חולים בכללית, ד"ר אורלי וויינשטיין, בכירי החטיבה, ד"ר אבי גולדברג מנהל ביה"ח כרמל, הנהלת ביה"ח, הנהלת מכון הדימות של כרמל, מר רונן נודלמן והנהלת מחוז חיפה וג"מ של כללית, מר שלומי פורמן יו"ר עמותת הידידים החדש, מנהלי מחלקות וצוותים רבים מכל בית החולים .

מכשיר ה – MRI, הינו מכשיר דימות תהודה מגנטית, המבצע במטופלים סריקה לא-פולשנית המשמשת להמחשת איברים פנימיים בגוף, ללא חשיפה לקרינה מייננת, למטרות אבחון רפואי, חקר המוח, פסיכיאטריה, מחקר ביולוגי ועוד, והוא מאפשר לקיים בדיקות מקיפות מבלי לעשות בדיקות פולשניות. מכשיר ה MRI החדש מסוג טסלה 3 של חברת סימנס שהוצב במכון, נחשב למתקדם ולחדשני ביותר מסוגו בעולם והוא מסוגל לבצע בדיקות מיוחדות בטכנולוגיות מתקדמות, גם בילדים ובנשים בהיריון.


דורי בז'רנו, המנהל האדמיניסטרטיבי של כרמל ומי שליווה באופן צמוד את פרויקט הקמת מכון ה MRI אמר כי, "לאחר חודשים ארוכים של תכנונים והיערכות, ולאחר בדיקות הרצה ובטיחות קפדניות, אנחנו יוצאים בשעה טובה לדרך ומפעילים את שירות ה MRI שלנו, לטובת כלל המטופלים מכל קופות החולים ברחבי חיפה והצפון. אני בטוח כי המכשיר החדש בשילוב צוות הדימות המקצועי והאיכותי של כרמל, יאפשר לנו להעניק למטופלים שלנו את הטיפול ברמה ובאיכות הטכנולוגית הגבוה ביותר". דורי אמר גם תודה מיוחדת לכל הצוותים מביה"ח ומחוצה לו, שעמלו בלוח זמנים צפוף ובתנאים לא פשוטים, כדי להביא את הפלא ההנדסי של הקמת המכון לידי ביצוע מהיר איכותי ומוצלח.


ד"ר נטליה גולדברג, מנהלת מכון הדימות של כרמל אמרה כי, " יחידת MRI חדשה, הוקמה לאחר חודשים של תכנון, מחשבה וראייה קדימה את טובת המטופל ושיפור השירות בבית החולים. מטרתה של יחידה זו היא לתת מענה לבדיקות ההדמיה הדרושות לצורך החלטות טיפוליות ולצרכי אבחנה ברמת דיוק גבוהה במיוחד. מכשיר ה MRI החדש שקלטנו הוא בעל עוצמה גבוהה ובעל יכולת מתקדמת לביצוע בדיקות בילדים, בנשים בהריון ולמבוגרים כולל בהרדמה. המכשיר המתקדם מאפשר תהליכי אבחנה ברמה ובאיכות גבוהה שטרם נראו באזור". 

מתי שנפ, הרנטגנאי הראשי (במרכז התמונה) עם צוות הדימותנים של ה MRI בכרמל. קרדיט צילום: אלי דדון


ד"ר אבי גולדברג, מנהל ביה"ח כרמל הודה במהלך חנוכת המכון לכל הצוותים והעובדים שעבדו לילות כימים כדי להגיע לרגע הזה ואמר כי "מכשיר ה MRI שאנו חונכים היום, הינו אחד משלוש הטכנולוגיות החדשות האמורות להגיע בקרוב לכרמל, בהם גם מכשיר ה- PET CT וחדר צנתורים נוסף ומתקדם. הטכנולוגיות החדשות יקצרו את זמני ההמתנה לביצוע הבדיקות למטופלי בית החולים, ישפרו את רמת השירות וימשיכו לשמור על מקומו של כרמל כביה"ח מוביל באיכות הרפואית וברמה הטכנולוגית שלו".

מנהלת מכון הדימות בכרמל ד"ר נטליה גולדברג, סיכמה ואמרה , "כמנהלת המכון, אני רואה ביחידת ה MRI החדשה פוטנציאל אדיר, במיוחד לאור ההתפתחות והתקדמות הרפואה, הבינה המלאכותית, ומחקרים. חזון העתיד שלנו בדימות בכרמל, הוא המשך פיתוח וצמיחה מתמדת תוך התארגנות וכוונה לקלוט בקרוב מכשיר pet ct ליחידת האיזוטופים, מכשיר וטכנולוגיה אשר יוסיפו נדבך נוסף ומשמעותי לפיתוח המכון והתמקצעות הצוות שלנו".

ד"ר גולדברג, מברך באירוע חנוכת המכון. קרדיט צילום:אלי דדון.
חדר הבקרה של מכון ה MRI קרדיט צילום: אלי דדון.

נושאים קשורים: כללית, בית חולים כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *