סיפורה של דירה – חלק א'

בואו איתי למסע הכולל, החל ברכישת הדירה, התכנון מחדש, בחירת העיצוב, העבודה מול אנשי המקצוע, הפתעות אינסופיות, וכלה בקפה המשותף במרפסת היפהפיה. כתבה זו היא ראשונה בסדרת כתבות, שנועדו לשתף אתכם במסע שלי עם זוג מקסים בדרך לבית חלומותיהם.

| עודכן: אוגוסט 18, 2023

קרדיט:נלי המודה

חלק א – הכרות
כל מסע מתחיל בחזון. כשנפגשנו לראשונה בדירה ישנה, הרוסה, שאלתי: על מה אתם חולמים עבור ילדיכם? עבור עצמכם? עבור משפחתכם? החזון שלהם היה פשוט וברור – אנחנו רוצים לחיות במלון ולהרגיש בחופשה תמידית.
עם חזון כה ברור פניתי אל הפרקטיקה – איך הופכים דירת שלושה חדרים, לבית נוח ומזמין עבור חמישה אנשים? מצד אחד יש חשיבות לפרטיות, לחללי עבודה אישיים, ומצד שני, חיוני לאפשר מרחב למפגש משפחתי בו יצברו בני המשפחה חוויות משותפות.

  1. החלל המשותף: פתוח ומואר, אליו מתנקזים באופן טבעי כל בני הבית. היה לי ברור שלחלל זה חשיבות גדולה והוא יכלול מטבח פתוח, פינת אוכל מרווחת וסלון חם ומזמין.
  2. חללים אישיים מרווחים דיים, כך שיתאימו לצרכיו של כל אחד באופן אישי. ההורים יקבלו יחידה פרטית שתאפשר להם מפלט מחיי היומיום, כל ילד יקבל את חדר חלומותיו ובנוסף, פינת עבודה שקטה, שתאפשר פרטיות למי שירגיש צורך בכך.
  3. חללי אחסון פונקציונליים, לא שגרתיים, תוך ניצול כל ס"מ פנוי בדירה. כבר בשלב התוכניות ניצלתי כל נישה והפכתי אותה לאחסון ניסתר.
  4. חיבור הבית כולו ליחידה משפחתית מפנקת, בעזרת עיצוב הרמוני ויוקרתי.
  5. השלב הבא, מחלום למציאות. תכנון ושרטוט, בחירת אנשי המקצוע והתקשרויות מסודרות תוך תיאום ציפיות מדויק, קו עיצובי, חומרי הגלם וכמובן מסעות שופינג. כל זאת ועוד בפרקים הבאים ובינתיים, משאירה אתכם עם כמה תמונות השראה של פרוייקט האואזיס שלי, בכיכובו של החתול הג'ינגי' הכי חמוד בעולם.אם הקריאה עוררה בכם שאלות, כיתבו לי ואשתדל להתייחס אליהן במאמרים הבאים.
קרדיט:נלי המודה

נושאים קשורים: עיצוב בתים, עיצוב פנים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *