משקפי ראיה לילדים עד גיל 8, בהשתתפות עצמית נמוכה בסניפי רשת אופטיקנה

החל מה1.7, ילדים מגיל לידה ועד ליום הולדת 8, זכאים למימון משקפי ראייה במסגרת סל הבריאות הציבורי. ילדי כללית בקבוצת גיל זו, יוכלו להצטייד במשקפי ראיה הכוללים עדשות אופטיות ומסגרת בהשתתפות עצמית של 10.90 ₪ בלבד, ולמשקפי ראיה עם עדשות מיוחדות ההשתתפות העצמית תנוע בין 29.90-39.90 ₪*. הזכאות החדשה נכנסת לתוקפה הודות להחלטת וועדת הסל להכליל מימון משקפי ראיה לילדים עד גיל 8 במסלול הציבורי.

| עודכן: יולי 23, 2023


לקוחות כללית, יוכלו להתאים את משקפי הראיה ברשת אופטיקנה, שנבחרה כספק של כללית, ולה פריסת סניפים רחבה בארץ. תהליך ההתאמה יחל בבדיקת ראיה מקדימה אצל רופא עיניים. עם המלצת הרופא על משקפי ראיה, תונפק הפניה לאופטומטריסט לצורך התאמת משקפי ראיה. עם טופס ההתחייבות שמקבלים במרפאה, פונים לאחד מסניפי אופטיקנה, כאן אופטומטריסט מוסמך יבצע בדיקה  להתאמת המשקפיים כולל התאמת סוג העדשות והמסגרת. ניתן לבחור מסגרת מתוך מגוון מסגרות במגוון צבעי ודגמים המחולקות לפי מידות ורמות גיל.  

ד"ר לילך צולר, המנהלת הרפואית של כללית מחוז חיפה וגליל מערבי, בירכה על המהלך ואמרה: "ישנה חשיבות רבה לבדיקות ראיה תקופתיות אצל ילדים צעירים, כך שנוכל לאתר ליקויים ולטפל בהם בזמן. אני מברכת על ההחלטה החשובה ועל היישום המהיר של כללית, אשר ינגישו לכל ילד שיימצא כזקוק למשקפיים את האפשרות לרכוש אותם בעלות סמלית".  

*עלויות: משקפיים רגילים – 10.90 ₪; קוצר ראיה או אסטגמטיזם של SPH-7 וחמור מכך – 29.90 ₪; רוחק ראיה או אסטיגמטיזם של SPH+5 וחמור מכך  – 39.90 ₪. הזכאות היא לזוג אחד של משקפיים (מסגרת עדשות), אחת לכל שנה קלנדרית.
**הזכאות החדשה לילדים עד גיל 8, מחליפה הזכאות שהייתה קיימת ללקוחות כללית פלטינום.  

קרדיט:דוברות כללית

נושאים קשורים: כללית, משקפיים, אופטיקנה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *