9 ציפורי חוחיות שהוחזקו בצורה לא חוקית נתפסו בדירה בחריש

בפעילות משותפת של רשות הטבע והגנים ובלשי תחנת עירון בוצע חיפוש בבית מגורים ביישוב חריש, על גג הבית נמצאה זירת לכידת חוחיות כששתי חוחיות תפוסות בה, ובחיפוש בתוך הבית נתפסו 9 חוחיות נוספות.

| עודכן: יוני 30, 2023


ליעד לינג, ממונה חקירות ומודיעין במחוז צפון: "בזכות מידע מודיעיני שהגיע ובשיתוף פעולה עם משטרת ישראל הצלחנו להגיע ולבית החשוד ולשחרר חזרה לטבע 11 חוחיות. החשוד ורעייתו עוכבו לחקירה. חוחיות הן ערך טבע מוגן שהצייד והסחר בהן אסור בחוק."

החוחית היא ציפור שיר קטנה ממשפחת הפרוּשיים, מהססגוניות ביותר בארצנו. היא ניזונה מזרעים, בעיקר של הצמחים גדילן, ברקן וחוח, זה האחרון הוא הצמח שממנו נגזר שמה.
צבעיה הססגוניים ושירתה העזה הם הסיבה לכך שרבים בארץ ובעולם הופכים אותן לציפורי כלוב ססגוניות ששירתן ערבה לשומעים.


צייד החוחיות נעשה בעיקר בסמוך למקווי המים אליהן מגיעות החוחיות כדי לשתות. בסמוך לשפת הבריכה מונחות "רשתות ערפל", רשתות עשויות חוטים דקים הלוכדות את הציפורים שלא הבחינו בהן. לעיתים אף מניחים ציידים כמה חוחיות במלכודת רשת או בכלוב כפיתוי לפרטים אחרים הנמשכים אל קולות המצוקה
בנוסף על כך, נפגעות החוחיות על ידי אלו המכליאים בשבי את החוחית עם קנרית כדי ליצור בן כלאיים המכונה "בנדוק" (בערבית: ממזר) אשר שירתו חזקה יותר וצבעיו עזים יותר.

ציידי וסוחרי החוחיות פוגעים קשות באוכלוסייתן בישראל וייתכן שזו הסיבה שהן פחות נפוצות מאשר בעבר. משום כך החוחית היא ציפור מוגנת על פי חוק "הגנת חיית הבר". החוק אוסר על ציד, סחר ואחזקה של חוחיות. רשות הטבע והגנים מאתרת לוכדי חוחיות ואנשים המחזיקים חוחיות בבתיהם בניגוד לחוק ומביאה אותם לדין.

נתקלתם בחיה פצועה או נטושה דווחו למוקד רשות הטבע והגנים 3639* ואנו נגיע לטפל

קרדיט רשות הטבע והגנים

נושאים קשורים: רשות הטבע והגנים, ציפורים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *