תא בוחרים במשפחה בטכניון עתר לבג"ץ נגד המוסד "מפלה על רקע פוליטי , סותם פיות"

חברי תא הסטודנטים של ארגון בוחרים במשפחה בטכניון עתרו לבג"ץ כנגד הנהלת הטכניון אשר לטענתם מפלה אותם על רקע פוליטי ופוגעת בחופש הביטוי שלהם במוסד. מיכאל פואה, יו"ר בוחרים במשפחה: "לא ניתן לפגוע או להשתיק את הסטודנטים של בוחרים במשפחה"

| עודכן: יוני 30, 2023

קרדיט: דוברות טכניון

חברי תא הסטודנטים של ארגון בוחרים במשפחה בטכניון עתרו לבג"ץ כנגד הנהלת הטכניון אשר לטענתם מפלה אותם על רקע פוליטי ופוגעת בחופש הביטוי שלהם במוסד. לטענת נציגי התא העתירה מגיעה לאחר חודשים ארוכים בהם חוו חברי תא יחס עוין מצד הנהלת הטכניון בראשות פרופ' אורי סיון נשיא הטכניון אשר לא אפשר לחברי התא לקיים פעילות התומכת בחיזוק המשפחה בתחומי המוסד ואף אסר על חברי התא להשתמש בלוגו של הטכניון בפרסומיהם. העתירה הוגשה ע"י עו"ד מיכאל ליטווק. בעתירה מפרט עו"ד ליטווק את האפליה כנגד תא הסטודנטים של בוחרים במשפחה לעומת תאים אחרים הפועלים בטכניון: "תא בוחרים במשפחה בטכניון פועל כשנתיים. בתאריך 12/12/22 קיים התא אירוע לקראת חנוכה, במרכז הקהילתי קנדה (מק"ק) בטכניון, בהשתתפות עשרות מחברי התא. הדוברת המרכזית בכנס הייתה ד"ר עינת רמון ובדברי פתיחה כובד מר מיכאל פואה, יו"ר תנועת בוחרים במשפחה. על פי מה שפורסם בעיתונות, פנו נציגי התא הגאה בטכניון להנהלת הטכניון בדרישה לבטל את הכנס מראש, ולאחריו הם ביקשו למנוע מהתא לפעול. בתגובה פרסם נשיא הטכניון, פרופ' אורי סיון מכתב לחברי וחברות התא ולחברי משפחת הטכניון ובו התחייב כי – "הטכניון ימשיך לספק סביבה בטוחה לכלל באי הקמפוס על דעותיהם השונות". בהתייחס לנושא השימוש בלוגו הטכניון כתב סיון כי –" בהיותנו מוסד ציבורי אנחנו מחויבים לאמות מידה אחידות". "בתאריך 30/3/2023 פנו העותרים באמצעות חברת התא "שירה", בשם התא לכלל הגופים הנדרשים על מנת לקבל אישור לקיום כנס מטעם התא תחת הכותרת "בוגרי הטכניון בוחרים במשפחה". בעקבות פרסום דבר הכנס פעלו חברי מרכזי התא הגאה בטכניון לביטולו של הכנס. בתאריך 27/4/23 שלחה הגב' זהבה לנדאו סמנכ"ל תפעול בטכניון הודעה לעותרים בה היא מודיעה להם בין השאר כי בהתאם למכתבו של נשיא הטכניון – "בוחרים במשפחה אינו יכול להשתמש בסמליל הטכניון ו/או לקיים אירועים במרחב הטכניוני". בעקבות מניעת קיום הכנס של תא בוחרים במשפחה שלח עו"ד ליטווק מכתב התראה לנשיא הטכניון בדרישה כי יאפשר לקיים כנס של התא במוסד וכי הוא פוגע בחופש הביטוי של חברי התא. בתגובה לפנייתו ענתה עו"ד של הטכניון כי – "לא נאפשר נוכחות פיסית או דיגיטלית, אזכור או דריסת רגל של ארגון "בוחרים במשפחה" בפעילות הסטודנטים בטכניון". בעקבות תשובתו של נשיא הטכניון הגיש עו"ד ליטווק את העתירה לבג"ץ. מהטכניון נמסר למערכת כרמליסט "כי התביעה התקבלה ונגיב לה בבית המשפט"
נשיא הטכניון פרופ' אורי סיוון צילום: יוחנן דוברות הטכניון
מיכאל פואה, יו"ר בוחרים במשפחה מסר לכרמליסט : "זו בושה שמוסד אקדמי מכובד כמו הטכניון, מזלזל בחוק, ומונע חופש ביטוי והתארגנות. אנו נעמוד לימין הסטודנטים האמיצים ולא ניתן שישתיקו אותם או יפגעו בהם"
מיכאל פואה באדיבות מיכאל בופאה
תמצית העתירה: תמצית העתירה: העותרים הם סטודנטים הלומדים בטכניון, אשר הקימו לפני כשנתיים תא סטודנטים בטכניון בו חברים מעל 40 סטודנטים. תא הפועל לחיזוק ערכי המשפחה. העותרים בקשו לקיים אירוע בו בוגרים של הטכניון יתרמו מניסיונם בנושא "משפחה וחיי המעשה". לאחר שתואם תאריך ומולאו הבקשות המנהליות האירוע בוטל על ידי הנהלת הטכניון בלחץ חברי התא הגאה בטכניון. הנהלת הטכניון הציגה לחברי התא דרישה מפורשת שלא להיות מזוהים עם תנועת בוחרים במשפחה כתנאי לכל קיום אירוע, בניגוד לזכות ההתארגנות והחופש האקדמי המעוגנים בחוק. ובהתניה נוספת בדרישה לשינוי הסמליל של התא תוך הפליה ברורה של העותרים מתאים אחרים, ללא נימוק וללא בסיס משפטי או תקנוני. קובץ העתירה המלא למתקדמים

נושאים קשורים: טכניון, 20 דקות זוז, מיכאל פאה, התא הגאה, תא בוחרים במשפחה


תגובה אחת על “תא בוחרים במשפחה בטכניון עתר לבג"ץ נגד המוסד "מפלה על רקע פוליטי , סותם פיות"”

  1. אם לנשיא הטכניון היה שכל, הוא היה מתעלם מהם ונתן להם לעשות מה שבא להם וזה היה "מת לבד".
    הם סה"כ 40 סטודנטים, ועם מיעוט שולי הוא בחר להתעסק ולהעסיק את כל הטכניון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *