אחרי 15 שנה: מנדי זלצמן יסיים את תפקידו כמנכ"ל נמל חיפה, אודי שרון יחליפו

| עודכן: אפריל 30, 2023


חילופי מנכ"לים בחברת נמל חיפה. בתום קדנציה ארוכה בראש הנהלת נמל חיפה, הודיע מנכ"ל חברת נמל חיפה מר מנדי זלצמן על החלטתו לסיים את תפקידו. זלצמן, בעל ניסיון של למעלה מ-40 שנה בעולם הנמלים, הוביל את הנמל מאז 2008 לשורה ארוכה של הישגים. בסיום תפקידו של זלצמן, יכנס מר אודי שרון לתפקיד מנכ"ל נמל חיפה. יו"ר דירקטוריון נמל חיפה ד"ר רון מלכא: "אנו מכבדים את בקשתו של מנדי ומודים לו על ניהול מוצלח וארוך שנים. אני מאחל למר אודי שרון שיחליף את מנדי הצלחה בתפקידו"

מנדי זלצמן הודיע ליו"ר דירקטוריון נמל חיפה ד"ר רון מלכא על כוונתו לסיים את תפקידו כמנכ"ל חברת נמל חיפה וזאת לאחר 15 שנים שבהן עמד בראש הנהלת הנמל.

במקביל החליטה קבוצת אדאני-גדות למנות את מר אודי שרון כמחליפו של זלצמן, והוא צפוי להיכנס לתפקיד בעוד כשלושה חודשים.

זלצמן, המנכ"ל הפורש, שימש בעבר גם כסגן וכמנהל נמל אילת, השלים שתי קדנציות כמנהל נמל חיפה, וכיהן כסמנכ"ל רשות הנמלים והרכבות. במהלך הקדנציה האחרונה שלו כמנכ"ל הנמל הוביל זלצמן את בנייתו של מסוף המכולות כרמל והתאמתו מרציף שמיועד לאוניות של 5,000 TEU, לרציף שקולט כיום אוניות בעלות קיבולת של 15,000 TEU. במהלך כהונתו,  בשנת 2013, הוכרז נמל חיפה במסגרת מחקר של ה- OECD כנמל הרביעי ביעילותו בעולם, ביחס לגודלו. עוד במהלך כהונתו הוטמעה בהצלחה בנמל מערכת ה-TOS – מערכת ממוחשבת לניהול מסופים של חברת NAVIS. מאז, זכה הנמל פעמיים בפרסים על מצוינות מטעם NAVIS וזאת מבין מאות הטרמינלים שהשתתפו בתחרות.

בנוסף לחילופי המנכ"לים, אישר דירקטוריון חברת נמל חיפה בראשותו של ד"ר רון מלכא את מינויו של מר ארז בהריר לתפקיד מנהל הנדל"ן של חזית הים העירונית – פרויקט שיעמוד במרכז הפיתוח שמתכננת קבוצת אדאני-גדות באיזור מערב הנמל.

ד"ר רון מלכא  יו"ר דירקטוריון נמל חיפה: "בשם קבוצת אדאני-גדות אני מבקש להודות למר מנדי זלצמן על ניהול מוצלח וארוך שנים, אני משוכנע שהוא ימשיך לתרום מיכולותיו וניסיונו בכל מקום שבו יבחר להיות. מנדי זלצמן הוא חלק בלתי נפרד מנמל חיפה, ונמל חיפה הוא חלק בלתי נפרד ממנדי. יחד עם המנכ"ל החדש, מר אודי שרון, נמשיך את המלאכה, ונוביל את הנמל להישגים חדשים והמשך שגשוג. בהזדמנות זו, אני מאחל בהצלחה למר ארז בהריר, שמונה למנהל הנדל"ן בפרויקט חזית הים העירונית שיהווה נדבך חשוב מאוד בפיתוחו של נמל חיפה"

מנדי זלצמן מנכ"ל נמל חיפה הפורש: "מודה לבורא עולם, שזיכה אותי להתפרנס, תוך מימוש הייעוד שלי. מעל ארבעים שנה, התעוררתי בשמחה לעבודה. מודה לקבוצת אדאני/גדות על האמון והגיבוי, מאז כניסתם לנמל, ובפרט ליו״ר הדירקטוריון ד״ר רון מלכא, על היחס החם והמכבד. אמשיך להתפלל להצלחתו של נמל חיפה. תודה מיוחדת לעובדי הנמל המסורים הלקוחות הנאמנים והספקים האמינים , ואשר מתבקשים , בעוד כארבעה חודשים להחליף באנשי הקשר את התואר שלי ממנכ״ל נמל חיפה, לחבר".

נושאים קשורים: נמל חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *