מסוף תפעולי חדש לאוטובוסים ולמטרוניות יפתח בקריית מוצקין

| עודכן: אפריל 4, 2023

קרדיט: יעקב קפוליאנסקי, אי.אס.קיו להנדסה

לצד שדרוגים בצומת חיים טופול (מקביל לרחוב הברוש) ושדרות ירושלים, חידוש תשתיות החשמל, הניקוז והרמזורים, סלילה והרחבה של כביש הגישה לשכונת נאות גנים.

נחנך מסוף תפעולי חדש (מסוף כורדני) לאוטובוסים ולמטרוניות בקריית מוצקין. המסוף החדש ממוקם בין רחוב ירושלים ורחוב מנחם בגין, ובסמוך למסוף מרכזית הקריות.

המסוף החדש הוקם ביוזמת משרד התחבורה, חברת נתיבי איילון ועיריית קריית מוצקין, במסגרת שיפור מערך התחבורה הציבורית במטרופולין חיפה. המסוף משתרע על שטח של כ-18 דונם וכולל 55 מקומות חניה לאוטובוסים של החברות "אגד" ו"סופרבוס".

מסוף כורדני החדש יאפשר למפעילים גמישות תפעולית ויסייע במניעת נסיעות סרק בתפוסה נמוכה. כמו כן, הוא ישפר את זמני ההגעה ואמינות השירות ויקל על הגודש בכבישים.

הפרויקט כלל גם הצבת מבנה התרעננות חדיש וחדרי מנוחה לרווחת הנהגים, עבודות פיתוח תשתיות, התקנת תאורה חדשה וריבוד אספלט. בעתיד הקרוב יותקנו במסוף גם עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים.

במסגרת הפרויקט בוצעו שינויים גיאומטריים בצומת רחוב חיים טופול (מקביל לרחוב הברוש) ושדרות ירושלים הכוללים הסדרה ורימזור שיאפשרו נסיעה לכל הכיוונים, סלילה והרחבה של כביש הגישה לשכונת נאות גנים. כמו כן בוצע חידוש של תשתיות חשמל, רמזורים, תקשורת וניקוז באזור המסוף והותקנו אמצעי בטיחות למשתמשי גינת הכלבים ואזורי הפנאי הסמוכים.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב: ״אני מברכת את תושבי קריית מוצקין על פתיחת מסוף כורדני, המשתלב בתפיסת החיבוריות של משרד התחבורה, שבליבה מרכזי תחבורה אזוריים המקושרים לסביבתם במגוון ערוצים. ברכות גם לחברות אגד וסופרבוס, ולנהגיהן, אשר ייהנו מעתה מתנאים משופרים במסוף ויוכלו לנוח ולהתרענן לפני חזרתם לכיסא הנהג, ולמתח ולאחריות הכרוכים בתפקידם. יש לנו תוכניות גדולות למטרופולין חיפה ולאזור הצפון, ופרויקטים רבים מצויים בשלבי תכנון וביצוע. מטרתנו היא ליצור חיבוריות מרחבית מלאה שתקל על התנועה בתוך האזור וממנו למטרופולין ולמרכז הארץ. חג שמח לתושבי הקריות ולכל עם ישראל!״

ראש עיריית קריית מוצקין, חיים צורי: ״בהמשך לפיתוח ושדרוג התשתיות בקריית מוצקין, אני שמח לבשר לתושבות ותושבי העיר על פתיחת הצומת המחודש של רחוב חיים טופול (מקביל לרחוב הברוש) ושדרות ירושלים. אנו בעיריית קריית מוצקין נמשיך לייעל, לשדרג ולשפר את הדרכים והתשתיות עבור התושבים. תודה למשרד התחבורה וחברת נתיבי איילון, על שיתוף פעולה פורה וייחודי״.

מנכ"לית חברת נתיבי איילון, אורלי שטרן: "המסוף התפעולי החדש בקריית מוצקין, הוא שלב נוסף בפיתוח התשתית לתחבורה ציבורית. משרד התחבורה באמצעות חברת נתיבי איילון, בשיתוף פעולה עם עיריית קריית מוצקין פועל רבות להנגיש את התחבורה הציבורית למשתמשי הדרך במטרופולין חיפה, במטרה לאפשר שימוש בטוח, יעיל ואמין לצד שיפור התנאים לעובדי ונהגי התחבורה הציבורית. אני רוצה להודות לעיריית קריית מוצקין על שיתוף הפעולה הפורה, שבזכותו תושבי האזור ומשתמשי הדרך יכולים כעת גם להנות משיפור תשתית משמעותי בצומת חיים טופול, שדרות ירושלים ובסביבת המסוף".

קרדיט: יעקב קפוליאנסקי, אי.אס.קיו להנדסה

נושאים קשורים: קריית מוצקין, משרד התחבורה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *