"טפלי בפצצה המתקתקת בכביש החוף"

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, במכתב שהעביר לשרת התחבורה, מירי רגב. יהב מציין במכתבו לשרה, כי המקטע שבין העיר חיפה לנתניה בכביש 2 הוא בבחינת "פצצה מתקתקת" שעלולה לעלות בחיי אדם, מאחר והוא אינו עומד בכל סטנדרט סביר ועדכני של תאורה בדרכים.

| עודכן: מאי 20, 2024

יונה יהב בלשכתו.קרדיט צילומי סטילס: ראובן כהן, דוברות עיריית חיפה

ראש עיריית חיפה, יונה יהב, פנה במכתב לשרת התחבורה, מירי רגב, בו הוא מבקש את התערבותה הדחופה להסדרת תאורה בכביש 2, במקטע שבין העיר חיפה לנתניה.

במכתבו מציין ראש העיר, כי "כביש 2, שהוא הכביש העיקרי המוביל מהעיר חיפה לכיוון דרום, אינו מואר כולו במקטע הדרך שבין העיר חיפה לבין העיר נתניה וזאת, להבדיל, ממקטעים אחרים שלו – מהעיר נתניה דרומה, המוארים לכל אורכם". מדובר במקטע דרך משמעותי, שהיקף השימוש והמשתמשים בו רב ומכאן שאין חולק כי יש חובה להבטיח כי המקטע האמור, לכל אורכו, יהא מואר ויבטיח כי המשתמשים בו יוכלו לנהוג את רכבם בבטיחות", מציין ראש העיר.

"מקטע כביש זה", מוסיף יהב, "אינו עומד בכל סטנדרט סביר ועדכני של תאורה בדרכים, והוא בבחינת "פצצה מתקתקת" שעלולה לעלות בחיי אדם".

במכתבו מפנה ראש העיר לדו"חות מבקר המדינה, בהם מודגשת החובה המוטלת על משרד התחבורה לפעול להקצאת תקציבים מתאימים ונדרשים להארת כבישים, זאת בשל החשיבות הרבה שיש לאמצעי תאורה במניעת תאונות קשות בכבישים.

את מכתבו מסיים יהב בפנייה אישית לשרה רגב, בבקשה כי תנחה בדחיפות את עובדי משרדה לפעול להסדרת תאורת לילה רציפה בכביש 2, לכל אורכו של מקטע הדרך המדובר, על מנת להבטיח את בטיחותם של המשתמשים במקטע כביש זה.

מצ"ב נוסח המכתב.


נושאים קשורים: יונה יהב, משרד התחבורה, כביש החוף


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *