מינוי ארצי יוקרתי לפרופ' ז'אן סוסטיאל מהמרכז הרפואי לגליל

| עודכן: פברואר 7, 2023

נמנה על הרופאים-חוקרים הבכירים במדינה. פרופ' סוסטיאל צילום: רוני אלברט

מדובר ברופא-חוקר השלישי מהמרכז הרפואי בנהריה, שנבחר לאקדמיה הישראלית הלאומית לרפואה מדעית. האקדמיה הלאומית היא גוף ללא כוונת רווח הכולל את מיטב הרופאים חוקרים במדינה

מינוי יוקרתי נוסף לפרופ' ז'אן סוסטיאל, מנהל המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל בנהריה: לאחר שהתמנה לתפקיד המשנה לדיקן לקידום אקדמי בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר-אילן בגליל, התבשר פרופ' סוסטיאל על בחירתו לחבר באקדמיה הישראלית הלאומית לרפואה מדעית.
האקדמיה הישראלית היא אירגון ללא כוונת רווח, בחסות הר"י (ההסתדרות הרפואית בישראל), שמטרתו להביא לקידום המחקר הרפואי בישראל ע"י רופאים-חוקרים, לשם שיפור האיבחון והטיפול הרפואי ולמען בריאות הפרט והציבור.
האקדמיה הלאומית כוללת את מיטב החוקרות והחוקרים מקרב רופאי ישראל.

פרופ' סוסטיאל: "אני חש כבוד גדול להיות חלק מגוף המייצג את מיטב הרופאים החוקרים בארץ. הופתעתי לשמוע שהשם שלי עלה, לאור רשימת חברי אקדמיה כה מרשימה, הן במישור הקליני והן במישור המדעי".
יצוין כי פרופ' סוסטיאל הוא הרופא השלישי מהמרכז הרפואי לגליל אשר נבחר לאקדמיה הלאומית, לאחר פרופ' יעקב בורנשטיין, בעבר מנהל מחלקת נשים ויולדות, ופרופ' חיים פוטרמן, מנהל מכון המחקר של המרכז הרפואי ודיקן בפועל של הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בגליל.
בעניין זה הדגיש פרופ' סוסטיאל: "עצם החברות של שלושתנו באקדמיה הלאומית מהווה אמירה חשובה ביותר על איכות הרפואה בגליל, כל זאת בתנאים שלא תמיד תומכים בחיי אקדמיה פורחים. לא פחות מכך, הדבר ממחיש את תרומתה החיונית של הפקולטה לרפואה של בר אילן בגליל כקטליזטור המחקר והאקדמיה בתחום הרפואה בצפון".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "אני מבקש לברך את פרופ' סוסטיאל על הבחירה הנכונה והחכמה בו. תרומתו של פרופ' סוסטיאל כחבר אקדמיה תחזק את המחקר במדינת ישראל, ואני משוכנע שגם תחזק את המחקר במרכז הרפואי לגליל".

נושאים קשורים: המרכז הרפואי לגליל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *