היסטוריה: הסינית הירוקה

| פורסם: פברואר 4, 2023

צילום: מכבי חיפה כרמל

הספורטאית הסיינית הראשונה נחתה בארץ והצטרפה לדאבליסטית הכדורעף מכבי חיפה". בראיון בלעדי ל"כרמליסט" היא מספרת עצמה והישגיה, וכמובן מטרה הברורה: "אעשה הכל כדי שמכבי חיפה תזכה שוב בדאבל". זכתה עם סין באליפות אסיה עד גיל 23

כשראיתי לראשונה את חיפה, מצלע הר המשקיף על חוף הים, הוקסמתי". בעיני, וכנראה בעיני רבים אחרים, חיפה היא עיר מיוחדת", אומרת ג'י סון בראיון מיוחד ל"כרמליסט". סון היא הספורטאית הסינית הראשונה, נשים וגברים, שתשחק בישראל.

סון, 25, כדורעפנית בינלאומית מקצוענית, כבר ראתה משהו בחייה. היא זכתה עם נבחרת סין עד גיל 23 באליפות אסיה. בקריירה החו"לית שלה מופיעה שמה בקבוצה שזכתה אשתקד באליפות תאילנד. לפני שנתיים, דורגה קבוצתה המקורית, שאנדונג כסגנית אלופת סין. "הרקע יפה, אבל לא באתי לכאן לבלות אלא לעזור למכבי חיפה לזכות בפעם נוספת. זו המטרה הברורה שלי".

ג'י סון צילום: מכבי חיפה כרמל

לא קלה הייתה הבאתה ארצה. עד שסוכן שחקנים קישר אותה למכבי חיפה, חיפשה הקבוצה "קבלנית" (מקבלת כדורים) ברמה גבוהה. רועי שווץ, היו"ר, בטוח שסון היא התשובה הנכונה לחיפושים ההם, שתכליתם לשמור על הדאבל היקר.

"היה אפילו קושי טכני להביאה לארץ", אומר שווץ. בעזרת שגרירות ישראל בסין, אירית בן-אבא, וצוות הקונסוליה, התהליך הואץ ובשבוע שעבר נחתה בכרמל. בשבילה, זה המסע הארוך ביותר בחייה, ולפי כל הסימנים גם היא מתרגשת.

הספורטאית שמגיעה מהארץ המאוכלסת בעולם, 1.4 מיליארד תושבים (יחד עם הודו שמספר תושביה דומה), מעדיפה מקום שקט עם מספר רגיל של תושבים, וחיפה מתאימה לה בהחלט.  ממבט ראשון היא מרשימה, גובהה 1.85 מ', והחוזה שלה בחיפה הוא בשלב זה עד סוף העונה.

ג'י סון צילום: מכבי חיפה כרמל

זכורה הבדיחה עם קום המדינה על שיחה שנערכה בשנותיה הראשונות של המדינה, בין מאו טסה טונג, מנהיגה של סין לדוד בן-גוריון ראש הממשלה הראשון שלנו. לפי הבדיחה, מאו שאל את בן-גוריון כמה תושבים יש בישראל ובו-גוריון ענה לו אז: "3 מיליון". מאו ענה: באיזה מלון גרים השלושה מיליון האלה?"…

צחוק-צחוק, אבל סין, שהיא מעצמת ספורט גדולה, מבליטה בין היתר את הכדורעף שלה, שסון אחת המייצגות שלה. ג'י סון: "מאמינה שאכנס מאוד לכושר, כי זו המטרה שלי. מה היה המשחק הגדול שבו שותפתי? "קשה לי להצביע על משחק אחד. כל משחק הוא חוויה חדשה. אם חיפה תזכה אתי בפעם נוספת, זו תהיה אחת החוויות הגדולות שלי"

במכבי חיפה מאמינים כי מספר הצופים  הממוצע במשחקי הכדורעף לנשים, כ-400, יגדל מסקרנות לראות את   הכוכבת החדשה. מסין באהבה.

ג'י סון צילום: מכבי חיפה כרמל

נושאים קשורים: מכבי חיפה כרמל, מכבי חיפה כדורעף נשים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *