ביה"ס למוזיקה רימון בעכו

| פורסם: מרץ 2, 2022

עיריית עכו ו"רימון" חנכו את השלוחה הצפונית הראשונה בעכו של "רימון - ביה"ס למוסיקה
באדיבות עריית עכו

בהשתתפות מאות אורחים, חנכה העיר עכו את השלוחה הראשונה של "רימון – ביה"ס למוסיקה" בהיכל התרבות החדש בעיר. האירוע נערך במעמד ראש העיר עכו, שמעון לנקרי, מנכ"ל רימון, משה סיני, נשיא רימון, יהודה עדר, מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אילן שוחט, אודי אנג'ל, יו"ר עמותת רימון ויו"ר הוועד המנהל של בית הספר למוזיקה, סגני ראש העיר זאב נוימן, אדהם ג'מל ושרי גולדשטיין ומנכ"ל העירייה, יניב אשור, עובד בן חורין שגריר ישראל בוותיקן לשעבר, אבי קמינסקי – מנכ"ל איגוד מנהלי המחלקות לחינוך ברשויות המקומיות, אירינה שלמור, יו"ר אגודת הידידים של רימון, אודי אנג'ל, יו"ר רימון, בצלאל קופרווסר, מפמ"ר מוסיקה במשרד החינוך, המלחין אפי נצר ומכובדים נוספים.

את האירוע הנחתה שלמור שטרוזמן ובמהלך הערב הופיעו מירי מסיקה, אלון עדר וולארי חמאתי, ששרה בשפה הערבית והעברית כסמל לרב תרבותיות המאפיינת את העיר עכו.

״חנוכת שלוחת רימון, הוא אירוע הולם לעיר המאופיינת במוזיקה ייחודית וחינוך מוזיקלי רב תרבותי, התורם לגווניה של המוזיקה הישראלית", אמר ראש העיר, שמעון לנקרי, ״אני רואה בשלוחה לב פועם ומחבר לחזון הגדול של העיר, מרכז לאומי ובינלאומי לעשייה, ליצירה, לאיכות חיים ולכן אך טבעי וראוי לפתוח קמפוס מפואר שידע לכבד ולהציג את העושר המוזיקלי המגוון בעיר ויתרום לאחוז הלומדים מוזיקה באזור הצפון״.

ראש העיר הודה אישית למשה סיני ויהודה עדר על ההבנה של החשיבות בהקמת שלוחה של ביה"ס רימון בעיר והבטיח כי יעשה הכל על מנת להביא להצלחתה. בנוסף, הכריז ראש העיר כי העירייה תספק מלגות לסטודנטים אשר יבחרו ללמוד בביה"ס רימון בעיר.

עיריית עכו ו"רימון" חנכו את השלוחה הצפונית הראשונה בעכו של "רימון - ביה"ס למוסיקה

את הבחירה בעיר מסביר מנכ"ל רימון, משה סיני: "מצאנו במנהיגי עכו, ובייחוד בראש העיר שמעון לנקרי, שותפים מלאים לחזון של השקעה בתרבות, חינוך ומוסיקה. רימון ידוע כמוסד המוביל בישראל את תחום הפעילות המוסיקלית בקהילה. במסגרת זו נפתח מגוון מיזמים שיופעלו על ידי הסטודנטים על מנת להעצים אוכלוסיות שונות ולחזק את המגוון האתני-תרבותי העשיר של עכו באמצעות מוסיקה. כל זאת, בשיתוף פעולה עם העירייה, הגופים המקומיים בתחומי התרבות, חינוך, רווחה, קהילה ועם הקונסרבטוריון העירוני".

עוד מוסיף נשיא רימון, יהודה עדר: "כבר שנים שמבקשים מאיתנו לפתוח עוד שלוחות של רימון ואני נרגש מאוד שהגענו לרגע ההיסטורי שבו זה קורה. אנחנו מתרחבים צפונה. אני מעריך את החזון ויכולת הביצוע המהירה והמקצועית של ראש העיר והצוות המוביל של העירייה. נביא לעכו ולכל אזור הצפון את כל העוצמה והאיכות של רימון. הקמפוס יהווה חממה לקריירות של המוסיקאים הכי מוכשרים בצפון המדינה".

שיתוף פעולה בין עיריית עכו לבין 'רימון – ביה"ס למוסיקה' הוביל לפתיחת שלוחה רשמית של בית הספר בעיר הצפונית. זו השלוחה הראשונה והיחידה שפתח רימון, בנוסף לקמפוס הראשי ברמת השרון. הקמפוס ממוקם בהיכל התרבות החדש בעכו והוא כולל חדרי לימוד אקוסטיים, כלי נגינה ואולפני הקלטה המצוידים בטכנולוגיות המפותחות ביותר ללימודי מוסיקה, בהשקעה של כ-3 מיליוני שקלים.

שלוחת רימון בעכו תאפשר ליוצרים מכל אזור הצפון לפתח את הכישרון שלהם, ללמוד לכתוב, להלחין ולהקליט שירים בצורה מקצועית ולקדם אותם בתעשיית המוסיקה. כל זאת, בבית הספר למוסיקה שנחשב לטוב ביותר בישראל. בקמפוס ילמדו טובי המורים של רימון: נשיא רימון יהודה עדר, המפיק אבי אלבז, ארי גורלי ורבים נוספים. טובי המוסיקאים של ישראל יתארחו בו ויעבירו סדנאות אורח.

ההרשמה ללימודים בשלוחה נפתחה ותכנית הלימודים בעכו כוללת שלושה תחומים מקיפים: כתיבת והלחנת שירים, נגינה על כלי (ביצוע) והפקה מוסיקלית באולפן. מטרתה ליצור מוסיקאים מקצועיים, בעלי יכולות רחבות המסוגלים להשתלב בתעשיית המוסיקה בישראל על ענפיה השונים. אורך הלימודים בשלוחה הם שלוש שנים, וניתן לשלב אותם עם לימודים לתואר: תואר ראשון בחינוך מוסיקלי ותעודת הוראה במכללת לוינסקי, תואר ראשון באומנויות מהאוניברסיטה הפתוחה וגם תואר ראשון ממכללת ברקלי הנחשבת בבוסטון ארה"ב, איתה יש לרימון שיתוף פעולה ייחודי, המתבטא במלגות לימודים ובהכרה בנקודות זכות.

בשנה ג' הסטודנטים ישתתפו ב"פרויקט ה-P.E", במסגרתו רימון מאפשר לכל אחד מתלמידיו להקליט ולהפיק מספר שירים מקוריים ברמה אומנותית ומקצועית גבוהה. לאורך כל הלימודים ישתתפו הסטודנטים בפרויקטים ומופעים בקהילה, אשר ירחיבו את הקשרים המקצועיים והאומנותיים שלהם ויעניקו להם ניסיון עשיר.מלבד זאת, רימון יציעו קורסים והכשרות במוסיקה גם לקהל הרחב.

במהלך 37 שנותיו, 'רימון – בית הספר למוסיקה' הוציא מתוכו כוכבים רבים במוסיקה הישראלית, ביניהם: יסמין מועלם, ואלרי חמאתי, בניה ברבי, דורון טלמון (ג’יין בורדו), שי צברי, מירי מסיקה, אביב גפן, קרן פלס, דנה ברגר, עילי בוטנר, אוהד שרגאי, אוהד חיטמן, שפיטה (רותם שפי), ערן צור, נטע ברזילי, דניאל סולומון, איה זהבי פייגלין, יעל כהן שושנה, איה כורם, אריק ברמן, ארי גורלי, עינב כהן ג'קסון, סיון טלמור, תמיר קליסקי, ישי סוויסה, דין דין אביב, סגיב כהן, אתי אנקרי, אחינועם ניני, שמוליק נויפלד ורבים נוספים.

נושאים קשורים: עכו


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *