הכוכבים הנוצצים של כרמל

| עודכן: אפריל 3, 2023

מחלקת התאוששות צילום: ירון חזן דוברות כרמל

באירוע מרגש בבית החולים כרמל, הוצגו העובדים והעובדות המצטיינים לשנת 2022! באירוע הוצגו הזוכים בפרסי ההוקרה וההערכה, הזוכים בפרסי מצוינות מנהל המרכז הרפואי והזוכה בפרס מצטיינת מנכ"ל הכללית לשנת 2022 

בחודש אוקטובר האחרון יצאה פנייה לכלל עובדי ביה"ח כרמל להמליץ על העובדים הראויים לקבלת פרס המצוינות. הוועדה דנה ובחנה את ההמלצות, והתייחסה למקצועיות יוצאת דופן בביצוע משימות התורמות לאיכות הרפואית והשירות, ליוזמה, התמדה, אחריות, תרומה והשקעה גם מעבר להגדרת התפקיד. אל ועדת הפרס נשלחו עשרות המלצות חמות והוועדה התכנסה מספר פעמים לבחירת הראויים ביותר לקבלת הפרס, ומתוכם זכייה אחת בפרס מנכ"ל הכללית. באירוע חלוקת התעודות החגיגי, בהנחיית והפקת לאה שוורצמן ממשאבי אנוש, השתתפו הזוכים, בני משפחותיהם, נציגי המחלקות והנהלת בית החולים. 

ראשון המברכים היה מנהל מחוז חיפה וגליל מערבי, מר רונן נודלמן, שבירך את המצטיינים וביטא את תקוותו שביה"ח כרמל יהיה זה שייבחר לעבור למשכן החדש בקריות, ובנוסף הבטיח שיעשה כל שביכולתו כמנהל מחוז לשמור את הפעילות הקיימת בבית החולים בתוך ביה"ח לקראת הסדרי הבחירה החדשים.    

אהובה טל, מנהלת הסיעוד של ביה"ח, ברכה את המצטיינים ואמרה: "זאת זכות שלנו כאן לגעת באחר, בחמלה ובמקצועיות ולתת דוגמא ומופת לכל אנשי הרפואה והסיעוד בהמשך. צריך תמיד לזכור שמאחורי כל מצטיינ/ת עומדת משפחה שתמיכתה והקרבתה הם נדבך חשוב ביותר ועל זה יש לי מילה אחת להגיד: תודה". 

בהמשך בירכו גם אירנה ברייב, יו"ר ועד העובדים וד"ר אריה ביטרמן, יו"ר ועד הרופאים, אשר פרגנו למצטיינים ואחלו חג שמח. גם דורי בז'רנו, המנהל האדמיניסטרטיבי של ביה"ח שאמר: "בעבודתי אני נחשף יום יום לעשייה מרשימה ומרגשת, שעוסקת בעזרה לזולת ובשיפור רמת החיים ואתם המצטיינים – אתם חוד החנית של עשייה זאת". 

העובד הראשון שעלה לבמה כזוכה בפרס ההוקרה היה ליאור מלכה, ראש צוות משק וניקיון "ליאור הגיע אלינו בתקופת הקורונה המטלטלת והמאתגרת והצליח, תוך זמן קצר, להרשים ולהתבלט באיכויותיו. עובדיו מספרים על מנהל מקצועי אשר דורש עבודה אך עם זאת תמיד תומך, מכבד ומוקיר תודה. 

פרס ההוקרה השני הוענק למחלקת הביטחון של בית החולים. "את הצוות בראשותו של ניר רוגר, אנחנו רואים בכניסתנו לעבודה ובצאתנו, מתרוצצים ברחבי בית החולים, שומרים עלינו ועל בטחון המטופלים והאורחים, ממוקדי מטרה לשמור על הסדר והחוק בבית החולים וערניים לשינויי התקופה ולעלייה ברמת האלימות בבתי חולים.

צוות ביטחון מצטיין צילום: ירון חזן דוברות כרמל

הזוכה הבאה הייתה רונית זכריה, מזכירת יחידת IVF. "כבר מתחילת דרכה בבית החולים, לפני 23 שנים, בלטה רונית במסירותה וברגישותה למטופלות ולבני משפחתן, היא חרוצה, מחויבת, סובלנית ומכילה ותמיד משרה תמיד אווירה נעימה ומקצועית. 

הזוכים בפרס ההוקרה הרביעי הם יחידת התזונה של בית החולים. "הצוות בראשותה של דקלה אופיר, מוביל את תחום התזונה בבית החולים ומהווה מקור ידע מקצועי עדכני וזמין לרופאים ולכל הצוותים הרפואיים, זהו צוות שמקדם ושומר על רצף טיפולי בית חולים-קהילה ומכוון למטופלים ולצורכיהם. בנוסף, יחידת התזונה גם מובילה בסקר שירותי פנים האחרון בציון המכובד של 9.2". 

הצוות האחרון שזכה בפרס הוקרה היה צוות סיעוד התאוששות. "הצוות המקצועי בראשותה של נאדיה סמניה, פועל בחמלה וברגישות מול המטופלים ובני משפחתם ויודע לתת את הטיפול המקצועי הנדרש תוך מתן יחס אישי, אנושי, עם הרבה חמלה. 

הזוכה הראשון בפרסי הצטיינות מנהל מרכז הרפואי לשנת 2022 שהתכבד ועלה לבמה היה ד"ר אילן קליין, רופא מנהל שירות במחלקת אורולוגיה. "ד"ר קליין החל דרכו כמתמחה במחלקת אורולוגיה צמח והתפתח במחלקה בה החל והמחלקה זכתה ברופא מעולה, מקצועי, קפדן, רואה את המטופל תמיד ולפני הכל. ד"ר קליין משקיע רבות בחינוך הרפואי של הדורות הבאים, מדריך קבוצות סטודנטים ואחראי על הכשרת המתמחים במחלקת אורולוגיה ולאחרונה אף קודם לתפקיד מנהל השירות במחלקה. 

הזוכה הבאה בקטגוריה זו היא נינה לאונרד, כוח עזר בפנימית א-1. "נינה טובת הלב עובדת במחלקה כמעט 20 שנה ככוח עזר; היא אכפתית, מסורה, אחראית, אהובה על הצוות, על המטופלים ועל בני משפחתם. נינה תמיד זמינה לצוות, עוזרת ותומכת, ונענית לכל בקשה הן של הצוות והן של המטופלים ורואה תמיד את המטופל וצרכיו לפני הכול".  

המצטיין השלישי שזוכה ב בפרס הצטיינות מנהל מרכז הרפואי הוא אבראהים ח'לאילה, אח מוסמך במכון צנתורים. "אבראהים עובד בכרמל משנת 1981, אח מקצועי, בעל ידע, ניסיון ותובנות יוצאות דופן, אבראהים מהווה משענת לקבלת החלטות קריטיות בחדר הצנתורים.

בנוסף ליכולותיו המקצועיות, הוא בעל אישיות כובשת, יחסי אנוש ראויים לשבח, מחויב, מסור, פועל בסבלנות ורגישות ומשמש כמודל חיקוי לאנשי הצוות הצעירים.

התאוששות מצטיינת צילום: ירון חזן דוברות כרמל

אחרונה חביבה עלתה לבמה הזוכה האחרונה, שזכתה בפרס הגבוה ביותר באירוע – פרס מצטיינת מנכ"ל של בית החולים כרמל לשנת 2022: חוה גולדנברג, ממונה על פניות הציבור. חוה עובדת במרכז הרפואי כרמל משנת 1998 והחלה את דרכה כדוברת בית החולים. בשנת 2002 עברה לתפקיד הממונה על פניות הציבור, תפקיד אותו היא ממלאת כבר מעל 20 שנה. את תפקידה המורכב היא ממלאת בצורה מעוררת השראה. בזכות יכולות תקשורת יוצאות דופן והיכולת להתאים את התקשורת לצרכים של מגוון הפונים ולאנשי הצוות השונים היא פותרת מצוקות ובעיות במהירות ומונעת תקלות ותלונות. בנוסף על הטיפול בפניות הציבור, חוה מובילה ושותפה בפרויקטים רבים, משמשת כרכזת הנגישות במרכז רפואי כרמל, אחראית על תחום השילוט וההכוונה, חברה בוועדת הקוד האתי הארגוני והיא גם אחראית על הפקה והנחיה של אירועים, כנסים וטקסים בבית החולים, תוך שילוב תכנים מקוריים ואיכותיים. באישיותה הכובשת חווה מצליחה פעמים רבות לאחד את "משפחת כרמל" ולתת לכולנו תחושה של בית ומשפחה. חוה היא "שחקנית נשמה" ומעמודי התווך של בית החולים ואין ספק שהיא פשוט קונצנזוס בבית החולים ועל כן ועל הרבה יותר נבחרה כמצטיינת מנכ"ל לשנת 2022". 

עוד זכו בתעודות הוקרה על הישגים ראויים לשבח: מחלקת ילדים, המערך הקרדיולוגי, מחלקת ניתוחי לב חזה ומחלקת אורולוגיה.

לבסוף בירך גם מנהל בית החולים, ד"ר אבי גולדברג ואמר: "האירוע של בחירת המצטיינים הוא תמיד מרומם נפש – אנחנו יושבים בוועדה במשך שעות ומפרגנים לעובדים, לאנשים מצוינים שמובילים בדרך ובולטים במקומות בהם הם נמצאים, ואני רוצה להודות להם על העבודה הנפלאה שהם עושים לילות כימים". עוד הוסיף ד"ר גולדברג ואמר: "ביקרתי לאחרונה בהרי כרמל שבתקופת אביב זו מלאים מרבדים צבעוניים ונפלאים עם כל כך הרבה פרחים מסוגים שונים, והשונות הזאת של הפרחים השונים וצבעיהם פשוט צובעת את העיניים. בתקופה האחרונה, אנחנו מאוד עסוקים בלהגדיר את עצמנו – מה אני? כלנית או רקפת, סביון או נרקיס, ואני חושב שאנחנו צריכים לחזור לאידיאל היופי שבגיוון; להחזיר את מה שפעם היה מאוד מובן בחברה שלנו, הרי יש כל כך הרבה יופי אנושי ותרבותי בגיוון שלנו, יופי של מסורת והיסטוריה – יופי של בני אדם. ודווקא עכשיו זה בדיוק הזמן שאנחנו צריכים לגלות סקרנות לא למי אנחנו, אלא למי הם אותם הצבעים האחרים, ואז נמצא כולנו את הדרך לחיות פה ביחד – כולם".  

צוות הדיאטה צילום: ירון חזן דוברות כרמל

נושאים קשורים: מרכז רפואי כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *