"שבר ענאן"

מפגש שהתחיל בממטרים עזים ומזג אוויר סוער, המשיך במשחק סוער על המגרש עם שתי מחציות שונות לחלוטין של מכבי חיפה שבסופן תוצאת התיקו 1:1 משקפת את מה שהיה על המגרש. ענאן חלאיילי כבש שוב שער מרהיב שרק המתיק את הגלולה המרה וקצת על סק שממשיך לאכזב.

| עודכן: אפריל 8, 2024

ענאן ח'לאילי. קרדיט: מכבי חיפה האתר הרשמי.

כבר 7 משחקים רצופים שמכבי חיפה לא מנצחת – צריך לפתוח שוב את ספרי ההיסטוריה ולבדוק מתי בפעם האחרונה קרה דבר כזה, גם בתקופות המשבר בעשור האחרון ב"סמי עופר"? לפחות הפעם, המשחק לא הסתיים בהפסד ועוד מפח נפש כמו בשני המשחקים האחרונים מול בני ריינה ומכבי נתניה. גם כשהוא חצי פצוע ובקושי עומד על הרגליים, כבש ח'לאיילי את שער שוויון למכבי חיפה בעוד גול יפה ונתן עוד תקוות לאוהדים הירוקים.

פייר, היום אי אפשר לבוא הרבה בטענות למכבי חיפה בעיקר אחרי המחצית השניה הטובה שלה, הירוקים באמת נתנו כל מה שיש להם וכרגע אין להם הרבה. מסתבר שהפציעה של פיירו, קריטית לחלק ההתקפי של חיפה כשחסרונו מורגש ממשחק למשחק בעוד דין דוד עדיין מנסה לחזור לכושר מהפציעה שעבר וחלאיילי עושה את המקסימום כשהוא מג'נגל בין עמדת הקיצוני לעמדת החלוץ בחוד…התחליפים האחרים בעמדת החלוץ לא עדיפים ועליהם כבר דיברנו מספיק.

התיקו מול מכבי ת"א בסיום כאמור היה משקף, אך בצורת המשחק של מכבי חיפה, בעיקר במחצית הראשונה, קשה לראות איך היא מתכוונת לנצח את שאר המשחקים שנותרו לה בפלייאוף העליון. מול ריינה ונתניה, הירוקים פשוט היו בשוק בדקות בהם פיגרו ודווקא מול מכבי ת"א שעדיפה עליהן, גילו בגרות ועלו למחצית השניה כמו מלוע של תותח. עם כל הכבוד למכבי ת"א, אין פערי רמה גבוהים בינה למכבי חיפה ופער 10 הנקודות הוא יותר בגלל שחיפה בעטה בדלי במחזורים האחרונים ולא בגלל שמכבי ת"א היא ברצלונה או משהו כזה.

זו לא העונה של עבדולאיי סק. הבלם הסנגלי שהגיע בעונה שעברה, נכנס מהר לעניינים והפך לאחד הזרים האיכותיים שנחתו כאן, נראה כבוי לאחרונה. סק לא נלחם על כדורים פשוטים, מפסיד בלא מעט מאבקים מול היריבים שלו ונראה שמאז אליפות אפריקה הראש שלו לא פה, מה ששוב גורם לי לשאול, למה מסאיי דגו ממשיך לספסל את לורנצו שימיץ'? – הקרואטי שהתחיל הפוך מסק, בתצוגת נפל מול מכבי פ"ת בתחילת העונה, נכנס בגדול לנעליו של הסנגלי בעת שיצא לאליפות אפריקה, והוכיח את מקומו בהרכב בכל משחק בו קיבל קרדיט. עכשיו שהסיפור די גמור ואולי גם בשביל לעורר את סק, מאמן מכבי חיפה צריך לחשוב על רוטציה בין שניהם, מגיע לשימיץ' לסיים את העונה בכבוד.

עבדולאי סק. נראה כבוי. צילום: אסף פטוקה

נושאים קשורים: מכבי חיפה, ליגת העל


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות