סטודנטים מויצ"ו בפרויקט משותף עם הראפר טדי נגוסה

סטודנטים מהחוג לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה, בפרויקט מיוחד במסגרתו שיתפו פעולה עם הראפר המוכר, טדי נגוסה, ויצרו קליפ חדש לשירו "צריך קצת".

| עודכן: אפריל 2, 2024

הסטודנטים יחד עם האומן טדי נגוסה, מיום ההגשה (קרדיט: יח"צ)

סטודנטים משנה ד' בחוג לתקשורת חזותית במרכז האקדמי ויצו חיפה בשיתוף פעולה עם הראפר והמוזיקאי טדי נגוסה, יצרו וידיאו קליפ לשירו "צריך קצת". הסטודנטים התחלקו לצוותים וכל צוות קיבל על עצמו לטפל במקטע אחר מתוך השיר ולפתח עבורו שפה גרפית ושפה אנימטיבית. העוסקים במלאכה חיברו את המקטעים ויצרו עבודה אחת במסגרתה הסטודנטים ביימו, צילמו, שיחקו, איירו, הנגישו את הקליפ ויצרו גם ״טיזרים״ עבור הקליפ השלם. בסוף התהליך התקיימה פרזנטציה בפני היוצר ומפגש מסכם איתו במרכז האקדמי ויצו חיפה.


ירון שין, מנחה הקורס: "עיצוב ואנימציה הם כלים לשינוי הווה וניסוח עתיד והם ״כלי הנשק״ החזקים שבידי הסטודנטים. מבחינה מקצועית זוהי סיטואציה נדירה שקבוצה גדולה של מעצבים מתחברים לייצר מוצר אחד – וידיאו קליפ לאחד משירי האלבום האחרון של נגוסה".

עיצוב לשידור הוא תחום רחב החולש על פני מגוון צורות ביטוי ועיצוב היושב על ציר זמן. במסגרת קורס לסטודנטים בשנה ד' בחוג לתקשורת חזותית הוצעו פתרונות קריאטיביים לבעיה/בריף דרך שלל תחומים דיסציפלינריים הכוללים: תסרוט, כתיבה, קרינות, עיצוב, צילום, עריכה, איור הנפשה וסאונד. כל אלה חברו יחד ליצירת וידאו קליפ יוצא דופן שאף הוקרן במעמד הראפר טדי נגוסה.


טדי נגוסה, מוגדר כאחד מהשמות העולים בתעשיית ההיפ-הופ בישראל. טדי, תושב העיר לוד, הידועה באוכלוסייה המעורבת שבה ומוכרת לרוב הציבור כמקום שסובל לא מעט מאבטלה, עוני, פשע, סמים, מוות, גזענות, אלימות משטרתית. על הרקע הזה ומ״שכונת הזיתים״ המחוספסת, גדל טדי נגוסה, דור למשפחת עולים מאתיופיה שאת קשיי היום-יום ואת הואקום שסובב אותו – למד לתעל לעיסוק במוזיקה, לכתיבה ולראפ. המוזיקה והראפ גם גוננו ועטפו אותו וגם פתחו אותו לעולם הרחב ואפשרויותיו. הטקסטים שלו מבטאים את התחושות הללו אך גם אופטימיות ובחירה בדרך אחרת.

"כמרכז אקדמי וכחוג לעיצוב אנו מוצאים חיבור חזק לתכנים עליהם הוא כותב – גם מאחר שישנם סטודנטים שמגיעים מרקע דומה וגם בגלל ההתבוננות שלו על אפשרויות העתיד – דרך משקפיים אופטימיות וחיוביות" אומר ירון שין, מנחה הקורס במרכז האקדמי ויצו חיפה ומוסיף "עיצוב ואנימציה הם כלים לשינוי הווה וניסוח עתיד והם ״כלי הנשק״ החזקים שבידי הסטודנטים. מבחינה מקצועית זוהי סיטואציה נדירה שקבוצה גדולה של מעצבים מתחברים לייצר מוצר אחד – וידיאו קליפ לאחד משירי האלבום האחרון של נגוסה".


במסגרת הקורס, הסטודנטים התחלקו באופן עצמאי לצוותים. כל צוות קיבל על עצמו לטפל במקטע אחר מתוך השיר ולפתח עבורו שפה גרפית ושפה אנימטיבית. בתוך הצוות עצמו נעשתה חלוקה נוספת, פנימית לפיה כל אחד מחברי הצוות מקבל לידיו משימה ספציפית. בסוף התהליך כל החלקים מתחברים לעבודה שלמה  – על החיבור והידוק החלקים אחראים הסטודנטים עצמם, הם מביימים, מצלמים, משחקים ומשתתפים, מאיירים ומנגישים את הקליפ, מפתחים שפה טיפוגרפית ובנוסף יוצרים גם ״טיזרים״ עבור הקליפ השלם. בסוף התהליך התקיימה פרזנטציה בפני היוצר – טדי ומפגש מסכם איתו במרכז האקדמי ויצו חיפה.

לחצו כאן לקישור לקליפ הווידאו: https://drive.google.com/drive/folders/1ov4lAYZhfsbUU-yVZsH_vYE7bzUZfkaJ?usp=drive_link

נושאים קשורים: סטודנטים, ויצו חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *