מטיילים עם פעילויות פורים בטבע

כ-60 אלף מבקרים יצאו אל הגנים הלאומיים ושמורות הטבע השבת. המטיילים נהנו ממזג אוויר נוח לטיולים. בין הגנים הבולטים: הגן הלאומי תל אפק, הגן הלאומי קיסריה הגן הלאומי תל אשקלון ושמורת הטבע עין אפק.

| עודכן: מרץ 24, 2024

פרוייקט "כאן ציור" בגן הלאומי בית שערים. צילום: בלה טבצ׳ניקוב, רשות הטבע והגנים

רשות הטבע והגנים והשרה להגנת הסביבה עידית סילמן, מזמינים את הציבור בימים ראשון – שני ( 24-25/3) לאירועי קריאת מגילה בשמורות הטבע והגנים הלאומיים ברחבי הארץ יחד עם מפונים. הפעילויות יתקיימו באתרים: גמלא, מצדה, ציפורי והשומרוני הטוב. זמני הקראות המגילה: ▪ גן לאומי מצדה: קריאת מגילה בבית הכנסת העתיק על בימת ההר. יום ראשון, ה-24.3, בשעה 11:00. ▪ שמורת טבע גמלא: קריאת מגילה בתצפית שמורת גמלא עם הדרכה, שירה בציבור ופעילות יצירה לפורים, בשיתוף מדרשת קשת-יונתן. יום שני, ה-25.3, בין השעות 10:00-13:00 ▪ גן לאומי ציפורי: קריאת מגילה בבית הכנסת העתיק של ציפורי. יום ראשון, ה-24.3, בשעה 14:00. ▪ אתר השומרוני הטוב: קריאת מגילה במוזיאון המוקדש כולו לפסיפסים. יום ראשון, ה-24.3, בשעה 12:00. ▪ גן לאומי בית שערים: קריאת המגילה וסיור מודרך במיצג 'גלגולה של מנורה'. יום ראשון, ה-24.3, בשעה 10:30 (יציאה לקריאת המגילה ממבואת הכניסה). הקרנות מיצג המנורה בשעות: 13:00, 13:30, 14:00.

בנוסף יתקיימו פעילויות פורים בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע בחג פורים. למידע על הפעילויות ניתן להתעדכן באתר רשות הטבע והגנים https://www.parks.org.il/category/purim. הרשות מזכירה כי על פי התחזית של השירות המטאורולוגי ביום ראשון 24.3.24, קיים חשש משיטפונות בנחלי הדרום והמזרח, חל איסור מוחלט להיכנס ברגל וברכב לאפיקי נחלים בזרימה עד לירידה מוחלטת של מפלס המים- סכנת חיים!

אסור להתקרב לשפת נחל בשעת שיטפון מחשש להתמוטטות הגדה. בשאלות על מסלולים ואתרי טיול מומלץ להתעדכן טרם היציאה לטיול עם מוקד המידע של רט"ג בטלפון 3639* או בקישור בנושא מזג אוויר יש להתעדכן באתר האינטרנט של השירות המטאורולוגי ובמשדרי החדשות.

נושאים קשורים: רשות הטבע והגנים, פורים, מטיילים


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *