רשות הטבע והגנים מציינת 60 שנה להקמתה בחודש שמירת הטבע

רשות הטבע והגנים מציינת בחודש מרץ את חודש שמירת הטבע 2024, בסימן "כך אנחנו שומרים על הטבע כבר 60 שנים". הרשות מציעה שלל פעילויות, חוויות ומסלולים בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע ברחבי הארץ במהלך כל החודש.

| עודכן: מרץ 5, 2024

גרעין רביית דורסים, שמורת חי בר כרמל. קרדיט:יגאל מילר, רשות הטבע והגנים


כבר 60 שנים שאנשי רשות הטבע והגנים קמים בכל בוקר במטרה לשמור על הטבע, הנוף וחיות הבר בארצנו. בחודש שמירת הטבע, שמתקיים כל שנה לקראת האביב בו הטבע נמצא בשיאו, יוכל הציבור לקבל הצצה מקרוב למאמצים הרבים שנעשים לשמירה על הטבע כדי להעלות את מודעות הציבור לנושא ולרתום אותו לשמירת הטבע.


הטבע הישראלי הוא ביתם של מיני בעלי חיים וצמחים רבים. השמירה על חיות הבר היא אחת מהפעולות המרכזיות ביותר של רשות הטבע והגנים. גם בימים אלו ישנם סכנות רבות שאורבות לבעלי החיים בטבע ביניהם, צייד לא חוקי, אובדן בתי גידול, הרעלות וזיהומים, התפשטות מינים פולשים ועוד.


במהלך כל חודש מרץ, תוכלו להגיע אל הגנים הלאומיים ושמורות הטבע מצפון ועד דרום, ולחוות עשרות פעילות בהן תחשפו ותגלו את כל המאמצים שנעשים על ידי רשות הטבע והגנים עושה על מנת לשמור על ערכי טבע מוגנים כמו חיות הבר – שמחובתנו להגן עליהם ועל אזורי המחייה שלהם. הרשות אחראית כמו כן על שמירה של פרחי הבר ועל מינים של צמחים המצויים בסכנת הכחדה. בפעילויות ייחודיות במגוון רחב של גנים לאומיים ושמורות טבע ברחבי הארץ, תכירו את כולם ותלמדו מה תוכלו לעשות בעצמכם בכדי להגן עליהם.


במהלך החודש, תציין הרשות החודש 60 שנים להקמתה. 60 שנים בהם פועלים עובדי ועובדות הרשות יום וליל בשמירה על המערכות האקולוגיות, חיות הבר, המגוון הביולוגי ונוף שהם חלק בלתי נפרד מקיומנו. הרשות עומדת בחזית מאמצי השימור, תוך יישום שלל יוזמות ופעילויות במטרה להבטיח את המשכיות הדורות והטבע.

רעיה שורקי, מנכ״ליות רשות הטבע והגנים: "חודש שמירת הטבע ברשות הטבע והגנים, הוא הזדמנות נהדרת להזכיר לכולנו שהטבע מספק לנו יותר מסתם נופים עוצרי נשימה ומערכות אקולוגיות מגוונות. הוא מאפשר לנו הזדמנות לעצור ולהתבונן אל תוך עצמנו ולטעון את עצמנו באנרגיות חיוביות ובחוסן פנימי, ובמיוחד בימים מאתגרים אלו. הטבע, על מרחביו העצומים, מספק תחושת מרחב משחררת ומחדשת. הוא מקסים אותנו ביופיו, שובה את חושינו ומטפח חיבור עמוק לסביבה. אנו, ברשות הטבע והגנים פועלים ללא הרף לשמור ולשמר את המרחבים הקסומים של הטבע לדורות הבאים, ולטפח מערכת יחסים הרמונית בין האנושות לעולם הטבע, ובחודש זה תוכלו להיחשף מקרוב אל פעילותיה של הרשות והמאמצים הרבים שנעשים סביב שמירה על הטבע, בעלי החיים, המערכות האקולוגיות וכמובן לסייע לנו ככל שניתן – כי הטבע הוא של כולנו. זו גם הזדמנות להכיר ולהוקיר את עובדות ועובדי הרשות המסורים שפועלים ללא לאות ובאהבה רבה כדי לשמור על אוצרות הטבע והנוף של הארץ הזאת".

להלן מידע על הפעילויות שיתקיימו ברשות הטבע והגנים בחודש מרץ בסימן ״כך אנחנו שומרים על הטבע״.
מומלץ להירשם לביקור באתרים מראש באמצעות מערכת ההזמנות באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים על מנת להבטיח בוודאות כניסה לאצר במקרה של עומס וקבלת עדכונים חשובים על פעילות האתר הקשורים לתנאי מזג אוויר ובכלל – https://www.parks.org.il

הטבע מזמין את הציבור לבוא לטייל לנשום ולגלות איך יחד אנחנו שומרים על הטבע כבר 60 שנה-
https://youtu.be/D4wqB8s1PVc

גרעין רבייה ראמים, שמורת חי בר יוטבתה. קרדיט:שלומית שביט, רשות הטבע והגנים

נושאים קשורים: רשות הטבע והגנים, שמורות טבע, טבע


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *