בתחנה בבאר-שבע נעצר קטר

אחרי סדרה של 16 משחקים ללא הפסד ומאזן מרשים, הקטר של מסאי דגו ומכבי חיפה נעצר מול הקבוצה הלוהטת של הליגה. האנרגיה של באר-שבע וההרחקה המיותרת של פיירו שמעד בהתנהגותו, סיפקו אנרגיה לחבורה של אליניב ברדה. ליאור קאסה? שחקן מעניין ורכישה מוצדקת, בהתרשמות ראשונית. גדי קינדה היה צריך להכנס קודם לכן, אולי גם תומר חמד, שהבקיע עבור חיפה בליגה אחרי יותר מ12 שנה.

| עודכן: פברואר 1, 2024

קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי

אם היו אומרים לכם שבתחילת הסיבוב השני ההרכב החדש, נעדר חלק משחקני ההכרעה שהצטיינו בשלוש האליפויות, סופג הפסד שני בלבד, קרוב לסיום העונה הרגילה ונמצא עדיין בתחום מאבק האליפות, אני משוכנע שהייתם קונים את זה. אמנם התרגלנו לתסריט הטוב, שבו הירוקים 9 מתוך 10 נקודות היתרון, אבל היה ברור שהקטר של שחר ומסאי דגו, שרץ בצורה מטורפת מפתיעה, יעצור איפשהו וזה קרה אולי במגרש הכי קשה בתקופה הנוכחית, בטוטו טרנר, מול ריצת האמוק של אליניב ברדה.


נכון, יש סיבות, ובמיוחד הרחקתו של פרנצדי פיירו. לא שפיירו עשה משהו במשחק עד ההרחקה, אבל הוא השאיר את חיפה עם 10 שחקנים במשחק מהסוג שתובע אנרגיה גבוהה. לחיפה הייתה אכן אנרגיה, אבל בטח לא כמו באר-שבע, שחווה תקופה מצוינת וראתה בחיפה אתגר גדול. הקבוצה שעמה זכה ברק בכר בשלוש אליפויות, ניצחה את הקבוצה שהשיגה איתו הישג דומה בהדרכתו. אם תרצו, מדובר במשחק אלוף האלופים של 6 השנים האחרונות.


כמובן שליאור קאסה, שחקן שמוליכות הטבלה מכבי ת"א וחיפה התחרו עליו בדו-קרב קשוח, משך תשומת לב. במבט ראשון יש משהו בבחור שאת שמו לא הכרנו עד לפני חודש.. הוא בדרך להיות קשר 50-50 טוב, חזק, חכם ובטח שיש לו תכונות נוספות שלא הספקנו לעמוד על טיבם.. מצד שני, הרכבתו ל-90 דקות הייתה מוקדמת מדי, וסביר שגדי קינדה, רכש מעולה מוכח, היה יכול לתרום חלק מהזמן שניתן לקאסה. קראתי ושמעתי פרשנים רבים שטענו כי ההשקעה בו, למעלה ממיליון דולר בטרם קרע זוג נעליים, מוגזם. טעות בידם: בכדורגל המודרני רוכשים שחקנים לשנים הבאות, ופחות מחשיבים את הרזומה הנוכחי. טוב עשתה מכבי חיפה.


במשחק הקרוב כבר ישחק עבדולאי סק, ומדובר בחיזוק חשוב להגנה. יחד עם זאת, בעת שהותו באליפות אפריקה, העורף עבר תקופה טובה ומחליפו לורנצו שימיץ', יחד עם שון גולדברג, עשו עבודה מכובדת. מי שחסר מאוד אתמול היה הקשר מחמוד ג'אבר, שהיה בשיא והכניס עוצמות, ערב פציעתו. ענאן חלאיילי, במשחק בינוני יחסית ליכולותיו בישל שני מצבים מצויינים. זה אומר שגם כשהוא פחות לוהט, הוא מסוגל לעשות את ההבדל. לטעמי חלאיילי חייב להיות פרויקט של הצוות המקצועי, כדי להדריכו בנקודות הפחות חזקות שלו.


ההפרש בין מכבי ת"א למכבי חיפה צמח שוב ל-4 נקודות, ומכאן הירוקה תהיה חייבת להימנע מאובדן נקודות נוספות. הרבה תלוי במכבי חיפה שלא נופלת ממכבי ת"א, שממשיכה לחרוק שיניים כדי לנצח בפער של שער אחד.

פרנצדי פיירו,
קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי.
פרנצדי פיירו, חוסר אחריות שגרם להרחקתו. קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי.

נושאים קשורים: מכבי חיפה, ליגת העל


3 תגובות על “בתחנה בבאר-שבע נעצר קטר”

  1. אתם מוציאים את המשחק מפרופורציה. הם היו צריכים שנגיע לקצה הספסל, ואדום מוקדם לשחקן מפתח בהתקפה, כדי ליצור יתרון עלינו. בסוף המשחק הם חזרו למקום שלהם וביימו פציעות שאפילו כפ"ס היו מתביישים לעשות ב 120 דקות, וכמעט חטפו את השוויון. הם קבוצה בינונית בתקופה טובה, הכל היה ברגליים שלנו

  2. חוסר היכולת לאודות שב"ש שיחקה טוב מאוד מהרגע הראשון , והניצחון הגיע לה בזכות ולא בחסד , מצביע על האופי של חיפה כקבוצה , לחיפה לאחר כל הפסד לב"ש יש אלפי תירוצים למה זה קורה , אז קבלו את ב"ש שמנצחת ברצף 9 ניצחונות ועומדת כגלולה מרה לחיפה , רק מלמד כמה חיפה מפחדת יותר מב"ש מאשר ממכבי ת"א !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *