מכבי חיפה "החדשה" היא הפתעת העונה בינתיים

מי האמין שאחרי גל העזיבות של עוגני 3 האליפויות, הירוקים יטפסו לכיוון הצמרת ובצורה הרבה יותר מרשימה אחרי הצפיות הדלות יחסית ממנה. לא רק מסאי דגו דגו עלה מהנוער: ישנם שחקנים שעשו צעד גדול דומה. ומה אנחנו מגיבים על הכינוי "תינוקות דגו"? המתינו קצת, יש מה לשפר, אבל זה יבוא.

| עודכן: דצמבר 25, 2023

רפאלו מרים את חג'ג' אל על. שיתוף פעולה נהדר בין השניים. קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי

מוקדם לסכם עונה סזיפית וארוכה אשר רובה עוד לפנינו על שלל ההתפתחויות _ אבל נכון לעכשיו אפשר לומר כי השמועות על מותה של מכבי חיפה 2023/4, היו מוקדמות מדי. רוב הקבוצות לא היו שורדות עזיבה מסיבית של עוגנים, מבלי להביא כוכבים _ אבל הירוקים מציעים בינתיים תחליפים מוכשרים ביותר שמי יודע אם היו מקבלים את ההזדמנויות הנוכחיות אלמלא גל הנטישות, כולל המאמן שהביא לחיפה 3 אליפויות ברצף, ברק בכר.

מדהים, אבל מכבי חיפה החדשה, פרי עבודה נהדרת במחלקת הנוער המושקעת, מוכיחה מדי מחזור תחליפים רעננים, שאם ימשיכו כך לאורך תקופה ארוכה, יהיו שחקנים מובילים, כולל המאמן שעלה עם חלקם מקבוצת הנוער ומסיר את הספקות שהובעו אחרי ההחלטה המפתיעה להחתימו בקבוצת הצמרת.

אין ספק שמכבי חיפה הנוכחית, מפלסת לעצמה מסלול שיפורים מרשים. עד כדי כך, שאפשר לראות בה את היריבה היחידה למכבי ת"א. מי היה מאמין שההרכב הנוכחי של המועדון ושוב, בלי שמות מפוצצים לעומת עזיבות בולטות, ייאבק כבר העונה (בכוונה לא כתבתי "גם" העונה אחרי שלוש האליפויות, כי יש לעשות הפרדה בין הסגל של אז, לסגל של היום). על אליפות. לא פחות. נכון שקיים הפרש משמעותי של 6 נקודות בין השתיים, אבל מי יערוב שמכבי ת"א תהיה רכבת אקספרס, בלי עצירות בדרך. למרות שעובדת 5 הניצחונות האחרונים בהפרש שער אחד בלבד גורמת לתקווה שתיפול באחת הצמתות, לא הייתי בונה על כך _ אלא מתייחס לצד של מכבי חיפה בהנחה שמצידה, תעשה את שלה.


הגדולה של מכבי חיפה, גם בזכות ההישגים הטובים באירופה, מתבטאת בעובדה שזו עדיין קבוצה-בהרצה, קבוצה שעושה סטאז', אבל הסטאז' הזה מתקדם בחודש האחרון לכיוון ציונים גבוהים מהצפוי. מסאי דגו שמתגלה כ"שועל" לא קטן, זינק לבריכה שהייתה לכאורה שורצת כרישים, אך בינתיים יצא ממנה בלי פגע ועוד עם מקצה שיפורים מרשים. רחוק מהליות פראייר.

אז מה נלמד ממשחק הניצחון על חדרה, שנפתח דווקא בפיגור מפתיע? 1. וזה לא חדש: ענאן חלאיילי, שהתכבד בשער בכורה בליגת העל, משלים המראה חדה מהליגה לנוער להרכב הנבחרת הלאומית. שער בכורה, אבל זהו, בינתיים, הצד הפחות טוב שלו: הוא חייב יותר לאיים על השער. 2. עילאי חג'ג', תואם חלאיילי בשמאל…יש לו כבר 3 שערי ליגה, בישולים, ניסיון אירופי טוב. והוא הרי רק אשתקד שיחק בהפועל עפולה. 3. "הילד" השלישי ליאור רפאלוב, המוכיח קרוב לגיל 38 כי העולם מתקדם ומי שחי ומתאמן נכון יכול להישאר למעלה. חוץ מזה, מכבי חיפה מקבלת חיקוי מדויק לאיציק זוהר, גדול בועטי הכדורים החופשיים בשני העשורים האחרונים וכן, הוא גם מנהיג. רגע, לא סיימנו. 4 ו-5. עילאי פיינגולד, שהוא לוחם אולטימטיבי על עמדת המגן הימני עם דניאל סונדגרן וחמזה שיבלי שעוד לא פרח, אבל כשרונו לא מוטל בספק.


מכבי חיפה משחקת בקצב גבוה. מרגישים את השאיפה של דגו לגרום לפיירו לשמש כ"קיר" אמיתי, דבר שמקל את דרכם של חבריו. אתמול, כנראה בזכות החלטת דגו, פיירו לקח את הפנדל ולא צ'ארון שרי, למשל, כדי להגביר את בטחונו. בעיית הקוארדינציה עדיין מקשה על פיירו, אבל העובדה שהבקיע כבר 7 שערים (לעומת 9 בכל עונה אשתקד), מצביעה על תזוזה קדימה. בקיצור, מכבי חיפה החדשה, היא הפתעת העונה בינתיים.

"הילד" בפעולה. ליאור רפאלוב. קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי.

נושאים קשורים: מכבי חיפה, ליגת העל


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות