אחרי 18 שנה, אותו ליאור רפאלוב

כמה פקפקו בתועלת בהחתמתו בגילו המתקדם, אבל ליאור רפאלוב שחזר למכבי חיפה אחרי 12 שנים, מראה כי הייתה זו החתמה מוצלחת ומקדמת. מכבי, גם בהרכב חסר לכאורה, המשיכה בקו ההתקדמות, הוכיחה שמוקדם להספיד אותה. אחרי גל העזיבות, שחקנים צעירים נוטעים הרבה תקוות. אם חלאיילי ישפר את ההחלטות שלו במהלכים, הוא יוכל לשאוף לקריירה כמר רוני רוזנטל. הפועל מוכשרת, אך לפניה כברת דרך. הניצחון שהוקדש לאוהדת ענבל היימן ז"ל.

| עודכן: דצמבר 18, 2023

רפאלוב. חזר לככב בדרבי אחרי 18 שנה! קרדיט:מכיב חיפה האתר הרשמי.

ב-2006, באליפות האחרונה של רוני לוי במכבי חיפה, בלט כוכב עולה, צעיר בן 18, ליאור רפאלוב. אפילו הוא, הבטוח בעצמו, לא האמין כי כחלוף 18 שנים (שימו לב לאורך התקופה, 18 שנים מקצועניות!), יחזור לדרבי החיפני החשוב וינצח כשהוא קרוב לגיל 38, עם צמד _ שהיה רק חלק ממשחק נהדר.


מעבר לסנטימנליות הנדירה, בראי המקצועי, מדובר בהצלחה גדולה של המנהל המקצועי גל אלברמן, שהביא להחתמתו. רפאלוב היה שחקן מוביל בליגה הבלגית, על כל המשתמע מכך. . לנוכח עזיבתם של רבים, כמעט חצי הרכב, הכוונה המקורית שישחק חצי שעה ויעזור לילדים. מעשית, הוא כבר שווה לפתוח בהרכב ויכול, עם השילוב של כישרון וניסיון, להיות שובר שוויון. רונאלדו בערב הסעודית, ליאור רפאלוב במכבי חיפה בישראל, שניהם באותו גיל.


רק שערים? רפאלוב היה בכל מקום במגרש. לא בחל בכניסות חזקות כשנדרש, עשה לא מעט הגנה והוסיף למדד היעילות. בקיצור, יש לנו להבא עוד מועמד טוב ל-11 הפותחים. אחרי החלפתו, ניגש למאמן היריבה רוני לוי ולחץ ידו, כאילו הודה לו על היסודות שהטמיע בו בנעוריו. מעמד נדיר ואדיר.


עוד הצלחה של אלברמן, מסאי דגו.. מספיק להסתכל עליו כמו ילד מתחיל, לנסות ולתהות עד כמה הוא נופל מברק בכר. דגו סיים אמש שבוע גדול עם העפלת שלב בכדורגל האירופי, בניצחון על פנאתינאיקוס באתונה וניצחון אישי ראשון ענק בדרבי. דגו מרגיש את השחקנים שלו , נעזר בידע של המנוסים ויש בו כישרון לאמן קבוצה בוגרת כולל מכבי חיפה.. בטוח שהוא חולם, ילדים תמיד חולמים על אליפות רביעית, אבל גם מקום שלישי וקבוצה בריאה לעתיד, יהיו סיכום מרשים.


מעבר לכך שמכבי _ גם בלי סונדגרן , גולדברג ועלי מוחמד _ שלושה שחקנים פתחים, הראתה שגם המחליפים שלה בדרך קדימה. מה כבר לא נאמר על ענאן חלאיילי? "תגלית העונה" של ליגת-העל הוא כבר עכשיו, במעבר החד מליגת הנוער לכיכוב בנבחרת ישראל. אני משוכנע כי חלאיילי רב הכישורים, אפילו לא בחצי הדרך. עם נתוניו המדהימים, הוא לוקה בתהליך קבלת ההחלטות במהלכי המשחק. הדברים ישתפרו ככל שישחק. מבחינת כישרון, אחרי שנתיים-שלוש יוכל להיות מועמד לפרמיירליג. אומרים שהוא מזכיר את זאהי ארמלי? אני דווקא חושב שהוא צריך לשאוף לקריירה של רוני רוזנטל, חתיכת קריירה. רק תגיע ל-80 אחוז החלטות נכונות ותהיה כוכב.


לא רק חלאיילי. עילאי פיינגולד, שהצטיין בנבחרות הנוער, יכול לתת קרב חזק לדניאל סונדגרן על העמדה. גם עילאי (אלה שמות יפים, עילאי) חג'ג בישל עוד שער. הצגה אדירה נתן מחמוד ג'אבר, שהיווה שובר שוויון במרכז השדה ולא דיברנו על על צ'ארון שרי הבלתי נגמר, עבדולאיי סק ופייר קורנו, מגן שמאלי תוקף בסגנון של פיטר מסיללה האקס שבישל 11 שערים בעונה, הנמצאים בשיאים. וכן, למכבי יש שוער טוב שהתגלה העונה, שריף כיוף.

פיינגולד, נותן פייט על עמדת המגן הימני. קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי.


הפועל חיפה שעלתה למגרש כשהיא במקום השני, התקשתה מול הקצב המהיר והנחישות של מכבי יש לה תשתית טובה, מאמן טוב ויכולת משביעת רצון, אבל אין לה סגל כמו להפועל. אהבתי את איתמר נוי, המחליף בשנתו הראשונה, הוא וגיא מלמד עוד יבקיעו. הבלם מאיימבו, הצליח לעצור חלקית את פרנצדי פיירו – עם העבר המשותף שלהם::פיירו שיחק כחלוץ במדי גנגאן, מאיימבה באז'אקסיו, אחד מול השני בליגה הצרפתית השנייה.


ואיך לא ננסה לחשוב מה ענבר היימן, האוהדת החטופה של מכבי שנרצחה, הייתה מגיבה לניצחון המרשים _ שהוקדש בכל הכבוד לה?

דקת דומייה לזכרה של אוהדת הקבוצה ענבר היימן הי"ד. קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי.

נושאים קשורים: מכבי חיפה, דרבי, הפועל חיפה, ליגת העל


מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
אשר גולדברג

שחקן ענק שמצליח לשחזר את ימי התהילה שלו בחיפה