זכיות לחיפאים באליפות הארץ בג'ודו

3 חיפאים זכו במדליות כסף וארד באליפות הארץ בג'ודו לבוגרים ובוגרות שהתקיימה ביום שלישי (12/12/23) בהיכל הספורט מטרווסט, רעננה. בנוסף, הוענק מגן הצטיינות למאמן ושופט חיפאי שתרם רבות לענף.

| עודכן: דצמבר 14, 2023


ברקע חג החנוכה ובצל המלחמה והימים הלא פשוטים שעוברת מדינת ישראל, מצליח הספורט לספק כמה רגעי נחת. התחרות שהיתה ללא קהל נוכח המצב, נפתחה בטקס זיכרון והתייחדות עם הנופלים והנספים, ביניהם גם קורבנות משפחת הג'ודו שנהרגו באירועי ה-7 באוקטובר.


הגו'ודקאים שגיא חיילו ועדלינה נוביצקי ממועדון "יוניפייט חיפה", סיימו עם שתי מדליות כסף בתחרות. שגיא חיילו (קטגורית 100+ק"ג), התחיל בשלב רבע הגמר בו ניצח את יריבו באיפון מהיר. לאחר מכן ניצח באיפון גם בשלב חצי הגמר, אך בקרב הגמר נוצח וסיים במקום השני כסגן אלוף ישראל.

עדלינה נוביצקי (קטגוריית 70 ק"ג) גם היא התחילה בשלב רבע הגמר, בו גברה על יריבתה באיפון. לאחר מכן פגשה את מיה קוגן, מדליסטית הארד מאליפות אירופה ג׳וניור בשנה שעברה, כשגם אותה עדלינה ניצחה באיפון ועלתה לגמר. בקרב הגמר בו עדלינה הגיעה ליתרון של ווזארי, אך זה לא הספיק, כאשר היריבה הפכה את התוצאה לקראת סוף הקרב ועדלינה סיימה במקום השני ובתואר סגנית אלופת ישראל.

הישג גם למכבי חיפה כרמל כשהג'ודוקא גיא גוטמן, זכה במקום השלישי בטורניר היוקרתי. הג'ודקא הירוק, שמתחרה במשקל של עד 66 ק"ג, ניצח את הקרב על הארד כשהתמודד מול חברו המוכשר לאגודה זיו שרר, שסיים במקום החמישי וגרף גם הוא מחמאות. השניים מתאמנים תחת הדרכתה של המאמנת מיכל האס, האחראית על הענף באגודה. הג'ודו נחשב לאחד הענפים המרכזיים במכבי חיפה כרמל, שלאחרונה הוסיפה מוקדי אימון נוספים, כמו זה בבית הספר אינשטיין שבחיפה, בפיקוחה של המאמנת האס.

מנכ"ל האגודה רועי שווץ בירך על ההישג: "מעבר לזכייה היוקרתית אנחנו גאים בגיא, בשאר הנציגים שלנו ובמאמנת מיכל, על הדרך ועל הדוגמא שהם נותנים. הישג כזה בימים אלה מעצים את צמד המילים :כוחנו באחדותנו. כל הכבוד״.

גיא גוטמן והמאמנת מיכל האס. קרדיט:מכבי חיפה כרמל.

במהלך אירוע השיא של ענף הג׳ודו בישראל, הוענקו מגיני הצטיינות למאמנים ושופטים של השנה לפי תרומתם לענף הג׳ודו והספורט הישראלי. החיפאי מקסים גושין, מאמן ושופט בינלאומי, קיבל הענקה על הצטיינותו ותרומתו לענף הג׳ודו, בהיותו אחד השופטים הבכירים בישראל אשר תרם לפיתוח הענף בארץ.

מקסים גושין. קרדיט:מקסים גושין נייד
שגיא חיילו. זכה במדלית הכסף. קרדיט:אילנה קרטיש.
נוביצקי (משמאל) עם מדלית הכסף. קרדיט:איגוד הג'ודו הישראלי

נושאים קשורים: מכבי חיפה כרמל, ג'ודו, יוניפייט חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *