הבשורה על-פי עילאי חג'ג

לא פשוט לשחק מול 30 אלף מושבים ריקים ואילמים, במיוחד בתקופה שהכדורגל לא נמצא בראש סדר העדיפויות. אחרי חלאיילי, עילאי חג'ג כבר טוען לגטימי להרכב בצד שמאל. שאלת דיא סבע חייבת להפתר מקצועית: האם יש לו תחליף מקצועי? אולי עידן טוקלמטי ממכבי פ"ת? סתם מחשבה.

| עודכן: נובמבר 26, 2023

עילאי חג'ג', מעפולה לשבער מרהיב במדי מכבי ב"סמי עופר". קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי.

לכאורה, התפאורה הייתה כבמשחק אימון, 30 אלף מושבים ריקים ואילמים ב"סמי עופר". אין ספק, ה-25.11.2023, ייזכר שנים רבות כיום ההתנעה המאולצת של ליגת הכדורגל, למעלה מחודש וחצי אחרי אחת הטראומות הגדולות במהלך 75 שנות קיום המדינה.

על-אף שהראש לא חד מספיק להכרעות בליגה (ולמדנו באוקטובר שיש פרופורציות), אי-אפשר היה להמעיט מערכו המקצועי. חיפה ניצחה משום שיש לה סגל שחקנים מוכשר יותר, אבל גם היא תצטרך להפיק, לא בטוח שבצורה מיידית, מסקנות הנוגעות לסגל.

חרף קבלת ענאן חלאיליי, שתוך חודשים התבגר ממעמד ליגות הנוער עד ה-11 של הנבחרת הלאומית, מכבי חיפה תצטרך להתחזק בהמשך הדרך – הסגל שלה הצטמצם, העדרו של עומר אצילי שובר השוויון, זועק לשמיים וגם חסרונו של דיא סבע מורגש מקצועית. אין בדעתי להתייחס לפרשה העדינה שבעטיה הוצא מהסגל, עמדתו של יעקב שחר תקבע, אבל אם יגרע מהסגל לצמיתות,הירוקה תצטרך למלא את החסר בשחקן אחר. זה לא שהכדורגל הישראלי עתיר כשרונות כדי למצוא את השחקן הזה, אך אולי בכל זאת, עידן טוקלמטי ממכבי פ"ת יתאים.

צריך לזכור כי חסרונו של סבע, מצטרף להעדרו של  עומר אצילי. מילא, אחד שהוא מלך השערים ומלך המבשלים, אבל שניים? זה כבר יותר מדי, לכן צריך לפתור את הבעיה. גריעתו של סבע, מטילה עומס נוסף על צ'ארון שרי בן ה-35, שצריך לדעת לחלק את דקות המשחק שלו בדייקנות.

אחרי הבעיות, הכוללות גם הגנה לא מספיק חזקה, למרות נוכחותם של כל שחקני הרביעיה הפותחים, הקבוצה מתקשה לעמוד בלחץ. האוהדים שצפו מהבית בטלוויזיה, בוודאי החסירו יותר מפעימה מהתקיפה המסוכנת של חלוצי פ"ת לקראת הסיום.

הבשורה המעודדת היא שוב עילאי חג'ג' – אחרי הופעותיו בהפועל עפולה, אשתקד, מתברר כי השחקן בן ה-22, לגטימי-פלוס לאלופה. חג'ג' טכני וכבש שער נהדר שהתבצע במיומנות רבה, שרף את קו שמאל לפני פייר קורנו, ואף הועדף על פני דין דוד. מחמוד ג'אבר חזר לפני מנוף-הגליל, כך שההכנה בליגת המשנה חיובית ומשמעותית. יחד עם זאת, דגו חייב לנטוע יותר ביטחון בדין דוד, אין הרבה כשרונות כמוהו בכדורגל הישראלי.

בינתיים, מכבי חיפה במקום הרביעי, מכבי ת"א במקום הראשון עם עדיפות מוצדקת. לא יזיק לחיפה אם רובי קין, מאמנה האירי הטמפרמנטי המצליח של מכבי ת"א, יקבל הצעה רשמית לאמן את נבחרת אירלנד….  הרי גם חיפה תרמה מאמן מצליח לליגה אירופית אחרת.

צ'ארון שרי מול כמה משחקני הפועל פ"ת, עשה את שלו עם שער ובישול. קרדיט:מכבי חיפה האתר הרשמי.

נושאים קשורים: מכבי חיפה, אצטדיון סמי עופר, ליגת העל


מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
אשר גולדברג

כך פורצים אל התהילה