יניב בן שושן מגיב בנושא זיהום האוויר ואיכות הסביבה

״אנו נסלק את המפעלים המזהמים ומיכלי הדלקים כבר בקדנציה הקרובה ונחזיר את האוויר הנקי למפרץ חיפה". זוהי תגובתו של יושב ראש הליכוד בחיפה, יניב בן שושן, שפורש פה את משנתו והאג'נדה באם מפלגתו תכנס למועצת העיר.

| עודכן: ספטמבר 22, 2023

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן ויניב בן שושן ראש הליכוד בחיפה, לפני כחצי שנה, בסיור בקריית חיים לצד מיכלי האמוניה. צילום:אושר טקאטש.

"במרץ 2022, העבירה ממשלת ישראל בראשות נתניהו והליכוד החלטת ממשלה היסטורית, לסילוק המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה ופיתוחו למען שיפור איכות החיים של תושבי המפרץ והסביבה. הייתה זו חברתי הטובה, השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל, שהעבירה החלטה חשובה זו למען מטרופולין חיפה.

כעת בחלוף כשנה וחצי, תחנת כהונתה של השרה עידית סילמן במשרד להגנת הסביבה, אישרה המועצה הארצית לתכנון ובניה את תכנית המתאר למפרץ חיפה, תמ״א 75 ״שער המפרץ״, הכוללת יצירת חיבור אורבני רציף בין ערי הקריות לעירנו חיפה ולפיה יכללו אלפי דירות ואזורי מסחר ותעסוקה משמעותיים שיהוו עוגן כלכלי ומקור תעסוקה לכלל המטרופולין. כמו כן, יעשה פיתוח נופי של השטח ויבנה פארק מטרופוליני ושטחים פתוחים במקום אלה שזיהמו את הסביבה משך שנים ארוכות. זוהי אבן דרך משמעותית במלחמתנו העיקשת לסביבה נקייה ובריאה.

הליכוד היא המפלגה היחידה שעשתה זאת למען התושבים. כשניבחר לעירייה בכוחות גדולים אנו נשים את כל כובד משקלנו כדי שתוכנית המתאר תיושם, כך שהמפעלים המזהמים ומיכלי האמוניה יפונו מיד. אנו נדאג להחזיר את האוויר הנקי לאזורנו ולשקם את הקרקע מכל אותם החומרים המסוכנים שהיא ספגה כל השנים. במקום הזיהום נקים פארקים. במקום החומרים המסוכנים נקים שכונות חדשות שיקלטו משפחות צעירות.

רק ליכוד חזק בראשותי במועצת העיר יוכל לעשות זאת, עם הקשר המצוין שיש לנו עם השרים וחברי הכנסת הרלוונטיים. יחד נהפוך חלום למציאות".

נושאים קשורים: מפרץ חיפה, זיהום אוויר, הליכוד, יניב בן שושן


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *