צב ים חולץ מרשת דייגים על ידי מצילים בחוף

אירוע לא שגרתי היה אתמול ב"חוף הסטודנטים" בחיפה, כאשר מצילים שניגשו לאזור, הצילו צב ים שנתפס ברשת דייגים. פקח "רשות הטבע והגנים", שנקרא למקום, הזעיק אל תחנת ההצלה מתנדב מטעם הרשות, אשר הגיע במהירות לאסוף את הצב אל "המרכז להצלת צבי ים" להמשך טיפול.

| עודכן: אוגוסט 4, 2023

מצילים צב ים, תרתי משמע. קרדיט צילומים: דוברות עיריית חיפה

אתמול (חמישי), במהלך משמרת הערב של צוות תחנת "חוף הסטודנטים", הבחינו המצילים בהתקהלות מתרחצים במים הרדודים סביב רשת דיג ופסולת. מציל התחנה, חליל דרוויש, ניגש למקום על מנת לברר במה מדובר וזיהה צב ים קטן, שהסתבך ברשת דיג קרועה ונקלע למצוקה.

המציל, אסף בזהירות את הצב אל תחנת ההצלה ויחד עם מנהל התחנה, יוסי אריאל והמציל, חיים פיזיק, הצליחו לשחרר את צב הים מהחוטים שסיכנו את חייו. המצילים הניחו את צב הים בגיגית מלאה במי ים, על מנת לשמור על הלחות של הצב ובמקביל יצרו קשר עם "המרכז הארצי להצלת צבי ים".

מנהל אגף החופים בעיריית חיפה, יחיאל (חיליק) אמסלם, שיבח את עירנות צוות המצילים ואת תגובתם המהירה והמסורה והוסיף: כי בכל שנה צבי ים רבים מסתבכים ברשתות דיג המוצבות בסמוך לחופים או ברשתות קרועות המושארות בים ולמרבה הצער רבים מהצבים טובעים למוות בשל כך. למזלו של צב הים הקטן, צוות המצילים המסור חילץ אותו בשלום והוא הועבר לשיקום ב"מרכז הארצי להצלת צבי ים".

צב ים שנתפס ברשת הדייגים. קרדיט צילומים: דוברות עיריית חיפה
קרדיט צילומים: דוברות עיריית חיפה
קרדיט צילומים: דוברות עיריית חיפה

נושאים קשורים: צבי ים, טבע


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *