מאירים את חנוכה עם פעילויות בגנים ובשמורות הטבע

רשות הטבע והגנים מציעה בחג החנוכה פעילויות בגנים ובשמורות מצפון ועד דרום וללא תשלום למפונים. השרה להגנת הסביבה: "החג הוא הזדמנות נפלאה עבורנו להאיר את החושך בעת הזו".

| עודכן: דצמבר 5, 2023

אולם המנורה הגן הלאומי בית שערים. צילום: רן פרץ, רשות הטבע והגנים.

רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה, מזמינים אתכם לכבוד חג החנוכה לבקר בגנים הלאומיים ובשמורות הטבע מצפון ועד דרום ולחוות את הטבע, החג ומגוון הפעילויות בסימן נשימה בטבע, ומורשת ישראלית. הפעילות במסגרת שבוע המורשת בישראל, שמצוין מזה עשר שנים ובשותפות של משרד מורשת, רשות הטבע והגנים, המועצה לשימור אתרי מורשת ורשות העתיקות.

לאחר חודשי הקיץ החמים, הטבע הישראלי מתעורר, הגשמים הראשונים הרטיבו את האדמה וניתן לראות את הירוק הצומח מחדש. האוויר מתנקה ומאפשר לנו לקחת כמה רגעים של התאווררות, להתחבר לאתרי המורשת וההיסטוריה ולצאת לחוות יחד את הטבע בחג הגבורה והאור.

כחלק מכך, יוכלו המבקרים להגיע לגן לאומי בית שערים, ולשמוע את סיפורה של המנורה וגלגולה מימי הנדודים ועד הפיכתה לסמל המדינה, להכין עששית ולצאת לסיור מודרך בגן, בגן לאומי גן השלושה להצטרף לסיורים מודרכים במוזיאון חומה ומגדל והמוזיאון הארכיאולוגי וליהנות מהכנת נרות חרס והפקת שמן זית, בגן לאומי כוכב הירדן תוכלו לפגוש אביר, לצאת לסיורים סביב המבצר וליהנות ממשחק עצמאי הכולל פינת משחקייה ויצירה, בגן לאומי כורסי תוכלו להשתתף בחפירה ארכיאולוגית, בגן לאומי מגדל צדק תוכלו לצאת לסיור לכל המשפחה בדרך האבן ובמצודה המשולבים בשחקנים ולקיים הדלקת נרות מאירה לאור שקיעה, באתר לאומי חאן שער הגיא יחכה לכם ביקור מרתק במרכז המורשת לפורצי הדרך לירושלים וגם מרכז פעילות לילדים ברוח התקופה. הפעם יושם דגש על נקודות האור והגבורה במלחמת העצמאות.

כמו כן, רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם לשריין מקום באתגר מצדה, מסלול חדש וייחודי אשר חושף את מסתורי האתר המיתולוגי מחוץ לחומת ההר. לבקר באתר השומרוני הטוב וללמוד אודות סיפורו של פסיפס בית הכנסת של עזה, יחד עם סיורים וסדנאות לילדים וסדנאות להכנת פסיפסים, לצאת לסיור בגן לאומי קומראן ולהכיר את סיפור בני האור ובני החושך ולהכין נרות מחמר, לבקר בשמורת טבע עינות צוקים, לסייר ולשכשכך רגליים בשמורה החבויה, בגן הלאומי ממשית להשתתף בסיור עששיות לילי בין שרידי העיר הנבטית העתיקה ולקחת חלק בפעילות מרתקת וטעימה בחניון לילה חאן בארות לאורחים ולמבקרים הכוללת הכנת פוייקה ולחם על גחלים ולהרצאה מרתקת על חיי הלילה במכתש רמון.

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן: "חג האורות הוא הזדמנות נפלאה עבורנו להאיר את החושך, בוודאי בעת הזו. באמצעות הסיורים המיוחדים של רשות הטבע והגנים, נוכל ליהנות מהטבע היפיפה שלנו ומשלל האורות שיאירו לנו את הטבע וגם את הנשמה. הנחיתי את רשות הטבע והגנים, להמשיך לקבל לאתרים מפונים ללא תשלום, ואני שמחה שיש לנו הזדמנות להוסיף אור ושמחה לכל אזרחי ישראל ולכל מי שפונו מבתיהם".

נושאים קשורים: רשות הטבע והגנים, חג חנוכה, שמורות טבע, טבע


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *