וזו הרשימה: שיבלי, רפאלוב, זרגרי, פודגוראנו וכמובן דיא סבע

לפני שידור משחק ההכנה ביום חמישי מול אוניברסיטה קלוז' הרומנית, התיישבנו בחשדנות מה לשידור הטלוויזיה אבל יצאנו אופטימיים. גם אם לא נסחפנו בהתרשמות הראשונה, ראינו שלמכבי חיפה יש בסיס לדרך לעונה המאתגרת שלאחר 3 אליפויות ברצף. כשמסאי דגו יחזור לעבודה, תפקידו יהיה ללטש בחוכמה יהלומים. וישנן הבטחות נוספות

| עודכן: יוני 30, 2023


באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

משחקי אימון, כדרכם, אינם מהווים  ראייה חותכת על מצב קבוצות ושחקנים.  קל וחומר, כשמדובר רק בתחילה עונה. ועוד לא דיברנו על כך שהיריבים נמצאים בשלב ההתחברות וההיכרות.ובכל זאת, מכבי חיפה קיבלה רמזים מבטיחים מכמה משחקניה החדשים או אחרים שהיו שחקני ספסל אשתקד

לא רק שהתוצאה במשחק האימון באוסטריה מול אוניברסיטה קלוז' הרומנית, הייתה מוחצת 0:3, אלא שהאלופה, גם אם המשחק לא היה מחייב, הציגה יכולת טובה בהרבה מזו שציפינו לה.

קודם כל, הפרטים. אביאל זרגרי, שהגיע אשתקד מבית"ר ירושלים ולא היה בשל,  העלה את חיפה ליתרון ראשון בדקה ה-49 מהגבהה "כמו פעם" של ליאור רפאלוב החוזר. סוף פודגוראנו שהחלים אחרי פציעה ארוכה ו אחרי שגם  שיחק פה-ושם בליגה האיטלקית הראשונה, בספציה, בישל בפריצה מבטיחה מימין לדין דוד, 20 דקות לאחר מכן. בדקה ה-79 ניתן הדרן ראוי: חמזה שיבלי, שבמשחקי המונדיאליטו הוכיח  כי הוא חף מכל פחד. הגיש כדור נפלא משמאל לדיא סבע שהמשיך לחיבורים. אחד בן 19 והשני בן 30 בשת"פ דורות מרשים.

באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

ומי השחקנים שצדו את העין? בשער, איתמר ניצן שאין הסכמה כוללת בין האוהדים על התאמתו למכבי חיפה, ביצע את תפקידו בצורה מרשימה. לא בטוח שהוא ברמתו של ג'וש כהן , אבל בהחלט ניצן שנותן ביטחון בשער. לפחות את המבחן מול הרומנים הוא עבר בציון גבוה.

ליאור רפאלוב. אמנם בן 37, אבל נראה טוב, השקיע המון כמו שעשה בקבוצותיו בבלגיה, הרשים כתמיד בטיפול בכדור, וגם  וחכמת המשחק לא נעלמו ממנו.  הראה שבקלות ובגילו מגיע לו מקום בסגל, לפחות כאחד המחליפים הראשונים. באותה נשימה, דיה סבה הראה את חיוניותו, כאילו שלא ידענו. רק שיחתום.

באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

למרות שמסאי דגו לא הגיע עדיין למחנה בגלל האבל על מות אביו, הוא בוודאי מודע לכישרונו וחוצפתו החיובית של חמזה שיבלי. שחקן שעולה מקבוצת הנוער וכבר מרשים כאילו נולד בקבוצת הבוגרים של האלופה. ושווה הזדמנויות  ואופתע אם לא יקבל אותה.  גם זרגרי   וגוני נאור יכולים להתחרות על מקום ברוטציה  אם כי יתכן שאחד מהם יושאל.

ענאן חלאיילי, מכבי הרדי חיפה | קרדיט צילום אסף פטוקה
ענאן חלאיילי, מכבי הרדי חיפה | קרדיט צילום אסף פטוקה

ומה על חלאיילי המופיע בנבחרת הצעירה וממשיך קיץ ארוך של כדורגל? גם הוא חומר נהדר לשנה ראשונה בבוגרים.  בצילום המשחק קשה היה להתחקות אחרי כולם, אבל לפחות ראינו טפח. הדבר אומר שלמכבי חיפה יש כלים טובים כבר עכשיו לצאת לדרך. עדיין לא הרכב מושלם לאליפות ולשלב הבתים בליגת האלופות,  שיהיה משימות קשות מאשתקד.

בקיצור, הגענו מעט פסימיים  ויצאנו  אופטימים. וזה עוד לפני הליטוש האחרון, .


נושאים קשורים: מכבי חיפה, ליגת העל, משחק אימון


תגובה אחת על “וזו הרשימה: שיבלי, רפאלוב, זרגרי, פודגוראנו וכמובן דיא סבע”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *