לזכור ולא לשכוח: טקס יום השואה התקיים במרכז הרפואי לגליל

| עודכן: אפריל 18, 2023

צילום: אלי כהן המרכז הרפואי לגליל

ד"ר מיקי וייס, שהדליק נרות לזכר שני דודיו שנספו בשואה, סיפר בהתרגשות, כי הפך לרופא בזכות אמו ניצולת השואה, שעלתה ארצה ובנתה בה את ביתה לאחר ארבע שנות נדודים ללא קורת גג קבועה. "אמא החדירה בי ערכים חשובים כאהבת אדם וחמלה. היא ביקשה בילדותי שאלמד רפואה. בזכותה אחי ואני הפכנו לרופאים", הוא סיפר

טקס לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה, בהשתתפות מאות עובדות ועובדים, התקיים היום (שלישי) באודיטוריום שבמרכז הרפואי לגליל בנהריה.

בפתח הטקס, שהונחה ע"י ד"ר ניסן אוחנה, הקריא ד"ר דן פז את "נזכור" מאת אבא קובנר. לאחר מכן הקריא העובד שי זנה את תפילת "אל מלא רחמים" לעילוי נשמתם של הנספים.

צילום: אלי כהן המרכז הרפואי לגליל

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, נשא דברים, בהם אמר: "לפני זמן קצר נשמעה צפירת דומיה של שתי דקות, בה התייחדנו עם זכרם של 6 מיליון יהודים, שנרצחו בגל האנטישמיות והגזענות הגדול ביותר שידע העולם. דווקא בימים אלו חשוב להזכיר ולהדגיש את המוטו שלנו: 'אדם לאדם – אדם', אותו שאבתי מפסיקה של השופט העליון לשעבר, פרופ' אהרן ברק, ניצול שואה בעצמו, ששרד את גטו קובנה. המרכז הרפואי חרט על דגלו הענקת טיפול רפואי ואנושי, עם חמלה וכבוד הדדי לכלל מטופליו, ובהם גם לשורדי השואה, שהטיפול בהם מחייב אותנו לרגישות גדולה במיוחד".

ארבעה עובדות ועובדים מהמרכז הרפואי, ד"ר מיקי וייס, ד"ר חגי רכניצר, דנית שכטר עמרם וזויה גרינברג, הדליקו נרות לזכר קרובי משפחותיהם שנספו בשואה.

ד"ר מיקי וייס, מנהל מערך הטראומה, שהדליק נרות לזכר שני דודיו שנספו בשואה והם בני 21 ו-18, סיפר בהתרגשות, כי אמו ניצולת השואה ייעדה אותו ואת אחיו להיות רופאים כבר בילדותם, תוך שהיא מחדירה בהם ערכים כאהבת אדם, חמלה, מוסר ונחישות. "חד משמעית, אחי ואני הפכנו לרופאים בזכות אמא, שנדדה במשך ארבע שנים עם משפחתה בין גטאות במולדובה, ללא קורת גג קבועה כשהם חסרי כל, ולאחר מכן עלתה ארצה, בה הקימה עם אבי את ביתם במושב מעונה. לימים סעדתי אותה בביה"ח שלנו, עד שנפטרה לפני שנתיים ממחלת הקורונה".

ד"ר דוד אזולאי ביצע את השיר "יומן מסע" של אביב גפן, ובסיום נחתם הטקס בשירת התקווה.

יצוין כי במרכז הרפואי הוצבה פינה לזכר הנספים ודגלי הלאום שבכניסה הורדו לחצי התורן.

צילום: אלי כהן המרכז הרפואי לגליל

נושאים קשורים: המרכז הרפואי לגליל, יום השואה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *