"במקום לעצור את הבנייה בחיפה, יש לפעול בהקדם כדי לטפל בבעיית הזיהום של המפעלים במפרץ חיפה"

| עודכן: פברואר 5, 2023

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן צילום: מיכאל דימנישטיין לע"מ

לאחר שבשבוע שעבר שר הבינוי והשיכון יצחק גולקנופף שלח מכתב למשרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה במטרה לבחון אפשרות לעצור את הבנייה בחיפה עד לפינוי המפעלים המזהמים מהמפרץ ענתה השרה עידית סילמן כי במקום לעצור את הבנייה יש לפנות את המפעלים המזהמים בהקדם האפשרי

המשרד להגנת הסביבה פרסם באחרונה מחקר בתמיכתו ובמימונו, שבחן את ריכוזי המתכות בדמם של תושבי מפרץ חיפה אל מול האוכלוסייה הכללית בישראל. תוצאות המחקרים שמוביל המשרד תורמות ליצירת תמונה עדכנית ולהבנת ההשפעה של גורמים סביבתיים על הבריאות.

בעקבות המחקר שפרסם המשרד, פנה שר הבינוי והשיכון, הרב יצחק גולדקנופף, אל השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, וציין כי הוא שוקל לעצור בנייה חדשה באזור מפרץ חיפה בעקבות המחקר החדש שפרסם המשרד להגנת הסביבה.

השרה סילמן, ענתה לשר גולדקנופף, וציינה: "המשרד להגנת הסביבה אינו מבחין בין דיירים חדשים לתושבים קיימים. במקום לעצור את הבנייה החדשה בחיפה, יש לפעול בנחישות ובהקדם כדי לעקור את בעיית הזיהום מן השורש, ויפה שעה אחת קודם".

השרה הוסיפה כי בהסכמים הקואליציוניים סוכם כי יועבר תיקון להחלטת הממשלה 1231 לקידום ופיתוח מפרץ חיפה כך שתכלול תאריך יעד לפינוי התעשייה המזהמת תוך פחות מעשור. נעשתה פנייה על ידינו למנכ"ל משרד רוה"מ להאיץ את עבודת המינהלת לפיתוח מפרץ חיפה במשרד רוה"מ ולהביא את התיקון האמור לאישור הממשלה במסגרת הזמנים שנקבעה.

"הפתרון המיטבי העומד בפנינו הוא קידום התיקון להחלטת הממשלה עליו סוכם בהסכמים הקואליציוניים והאצת פינוי התעשייה הפטרוכימית ממפרץ חיפה", ציינה.

כזכור בשבוע שעבר נמסר ממשרד הבינוי והשיכון ל"כרמליסט" כי השר יצחק גולדנופף שלח מכתב לשרים המיועדים במטרה לקיים דיון בנושא"

הבוקר כאמור הגיעה התשובה של השרה להגנת הסביבה

מפרץ חיפה אילוסטרציה צילום: מערכת כרמליסט

נושאים קשורים: מפרץ חיפה, המשרד להגנת הסביבה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *