נשר וקרית ים יקבלו תמיכה מהממשלה להקמה של מרכזי מיחזור

תמיכת המשרד ניתנת לרשויות המקומיות בגין הקמה או שדרוג של מרכזי מיחזור מסוגים וגדלים שונים, אשר יתנו מענה למגוון רחב של סוגי פסולת. מרכזי המיחזור ברשויות המקומיות מהווים נדבך משמעותי בתשתית הפרדה במקור של פסולת במשק הישראלי, ומאפשרים מיחזור איכותי ויצירת כלכלה מעגלית. הרחבת הנגישות של תשתיות אלו לתושב תקל עליו בהפרדת הפסולת וצפויה להרחיב את היקף הפסולת המועברת למיחזור.

| עודכן: פברואר 11, 2024

השרה להגנת הסביבה עידית סילמן צילום: מיכאל דימנישטיין לע"מ

המשרד להגנת הסביבה בראשות השרה עידית סילמן, יתמוך ברשויות מקומיות באזור בין היתר ובמועצות האזוריות, בסכום כולל 150 מיליון שקל, עבור הקמה ושדרוג של מרכזי מיחזור מצפון הארץ ועד לדרומה. בסבב הראשון המשרד תמך ב-42 רשויות בהיקף כולל של 39 מיליון שקל.

הרשויות באזור מחוז חיפה והסביבה שיקבלו את התמיכה: זיכרון יעקב, קריית טבעון ורכסים. גם העיריות של נשר וקרית ים, יזכו להנות מתמיכת המשרד בתחום זה.

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "מרכזי המיחזור ברשויות המקומיות ובמועצות האזוריות מהווים נדבך משמעותי בתשתית הפרדה במקור של פסולת במשק הישראלי. הרשויות המקומיות והאיזוריות הן שותפות מלאות בשרשרת הטיפול בפסולת בישראל. תמיכות המשרד יסייעו להן להרחיב ולשדרג את מרכזי המיחזור המקומיים, ובכך יבטיחו את הטיפול והמיחזור המיטביים הנחוצים. אנו שמחים לתמוך ברשויות רבות ולאפשר שדרוג משמעותי בתחומי הסביבה."

נושאים קשורים: המשרד להגנת הסביבה, נשר, קרית ים, מיחזור


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *