חלום של חלון

| עודכן: ינואר 30, 2023

צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

קצת אחרי הדכדוך המובן בעקבות התיקו מול בני ריינה, מכבי חיפה קיבלה את המתנה הכי גדולה האפשרית בחלון ההעברות. אחד שעשה חייל בחו"ל, וגם ישראלי בכיר. האם דיא סבע יצליח להחזיר לחיים את פיירו וינצח, יחד עם שרי, אצילי ודין דוד על התקפה שתחזור להיות קטלנית ?

מאז תחילת העונה מדברים אצלנו על חלון ההעברות. מכבי חיפה, האלופה ומובילת הטבלה, פחות בנתה על חיזוק בחלון. אלא שבנסיבות הזמן, ירידה לאחר השיא, עזיבת נטע לביא ולא פחות היחלשותו של פיירו לפתע נדרש חיזוק. בדיוק כמו שכתבנו: פחות חשוב מה שקורה, החשוב איך עושים טוב לקראת מה שיקרה.

ושוב, חיפה ניצחה. הפעם גם את מכבי ת"א, שהציעה לו סכומים גבוהים בהרבה. התברר כי יוקרתה של מכבי חיפה כמועדון אירופי לכל דבר ועניין, על רקע אצטדיון סמי עופר מלא ואווירה בינלאומית, קרצו לקשר הכישרוני.

"וי" גדול לירוקים. אבל לא רק היוקרה, המצב: לא רק סבע רוצה חיפה, גם חיפה רוצה את  דיא סבע. יליד מג'ד אל כרום, הוא בדיוק השחקן שמכבי חיפה זקוקה. במלים אחרות, ההעברה הכי גדולה של החלון, ולאו דווקא כספית.

דיא סבע יחד עם סוכנו רונן קצב, המנהל המקצועי גל אלברמן והמנכ"ל איציק עובדיה צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

כשאתה מביא מישהו באמצע העונה, טבעי שתצטרך להמתין לכניסתו לכושר. אצל סבע, 1.68 מ' גובה אבל הרבה נוכחות, אתה מקבל שחקן מוכן בשיאו. גם בגיל השיא, 30 המשלב וותק חיוני וחיובי, עם אופק של כמה שנים הלאה.

ברור שהמטרה היא כאן ועכשיו, ומדובר על 2023 ולא על 2024 שתבוא. ברק בכר צריך אותו כדי שישחק, ביחד עם שרי או בסוג של רוטציה. בהנחה שהתיאום יושג באימונים, קיים סיכוי שהוא יחזיר טוב מכל אחד אחר את פיירו לעניינים, וגם יחזיר לו את שמחת החיים.

בניגוד לרוב החוזרים מחו"ל, סבא מגיע לא משום שאיבד את מקומו בקבוצה, אלא מסיבות משפחתיות. הקריירה שלו פרחה בסיבאספור הטורקית, ולפני כן באל-נאסר מדובאי. הוא האיש ששיחק בגוואנגז'ו הסינית ביחד עם ערן זהבי והבקיע 18 שערים.

יש לו בעיטה נקיה ומדויקת לשער (סקורר משמעותי מהקישור) ניידות, טכניקה מעולה. כבר אמרנו, שחקן מוכן ובזמן.  אחד שיהווה יחד עם עומר אצילי ודין דוד, התקפה קטלנית.

אחרי השפיפות המובנת, יש תקופות כאלה בחיי כל קבוצה, בסיום המשחק מול בני ריינה, הגיע המושיע. יש מצב אפילו שהתוצאות של מכבי חיפה ומכבי ת"א יופיעו בתקשורת הסינית..גוני נאור יעמיק את הקישור, דיע סבע אמור לככב בהתקפה.

דיא סבע יחד עם אשתו במעמד החתימה מגיע לתת את הברק שהיה חסר לאלופה בתקופה האחרונה צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

נושאים קשורים: מכבי חיפה, דיא סבע


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *