טירת כרמל מקדמת יוזמות חינוכיות-חברתיות לעידוד אקטיביזם סביבתי

| עודכן: ינואר 11, 2023

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

במרכז היזמות קליקה בטירת כרמל נערך הבוקר (רביעי) מפגש "שולחנות עגולים", לקידום יוזמות חינוכיות-חברתיות בעיר במסגרת תוכנית "מהפחנים".

תוכנית "מהפחנים", אליה הצטרפו בשנת הלימודים תשפ"ג תלמידי חטיבות הביניים בטירת כרמל, היא תוכנית חינוכית תחרותית המעודדת לאקטיביזם סביבתי של הקהילה, על ידי יצירת שינוי ערכי והתנהגותי לאחריות על האשפה האישית במרחב הציבורי. השינוי ייווצר באמצעות צמצום צריכה ואי השארת הפסולת במרחב הציבורי, מתוך הבנה עמוקה של הקשר בין צרכנות, פסולת ושינוי אקלים.

בתוכנית שותפות 12 מדינות אירופאיות המתנהלות בגישת Living Lab, הרווחת בתעשייה ליצירה משותפת של מוצרים, שירותים ועוד. במסגרת התוכנית נחשפים התלמידים לנושא ניהול האשפה, ביצוע משימות מאתגרות, ויצירת קמפיין לעברת המסר בקהילה. תוצרי פעילויות התלמידים מוגשים לוועדת שיפוט, אשר מעריכה ובוחרת את הנבחרות המצטיינות.

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

המפגש הבוקר נערך בנוכחות נציגי הרשות המקומית – אגף קשרי קהילה ואשכול פיס מדעים, המובילים את התוכנית בטירת כרמל, אגף שפ"ע, מרכז הנוער ומרכז הצעירים והצעירות זוזו; פעילים קהילתיים מתחום הקיימות; שותפים עסקיים, בהם מנהלת קשרי הקהילה והחוץ של מפעל שורש, דניאל גיל; והתלמידים והתלמידות.

בפתח האירוע הציגו עדי ברקוביץ', מנהלת אשכול הפיס והאחראית על קידום המצוינות בחינוך ופני שלו, המורה המובילה מחטיבת הביניים שיפמן את תוכנית "המהפחנים". בהמשך האזינו המשתתפים להרצאה על יזמות וקיימות של עמיעד לפידות, יזם ופעיל סביבתי ומקים עמותת "ארץ כרמל" לקידום רעיון הקיימות. לאחר מכן התחלקו המשתתפים לצוותים סביב שולחנות עגולים לתהליך של סיעור מוחות, שבסיומו הוצגו הרעיונות שעליהם עבדו.

מנהלת אגף קשרי קהילה, אירמה אלואשווילי: "תוכנית 'המהפחנים' נועדה לחולל שינוי ערכי והתנהגותי לאחריות על אשפה אישית במרחב הציבורי, זאת בהתאם למדיניות שמוביל ראש העיר, אריה טל. אנו מברכים על החיבור עם תלמידי חטיבות הביניים בעיר ועם כלל גורמי הרשות, שללא ספק יניב תוצאות חיוביות, ומודים לכל שותפינו לדרך".

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

נושאים קשורים: טירת כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *