שר המשפטים גדעון סער ביקר היום ברמת הגולן והבטיח להכפיל את כמות האוכלוסייה במקום

| עודכן: נובמבר 16, 2021

צילום: דוברות מפלגת תקווה חדשה

השר סער: ״נכפיל את אוכלוסיית רמת הגולן״

בהמשך להכרזה על שיווק של 7,000 יחידות דיור ופיתוח הגולן הגיעו הבוקר (יום ג׳) חברי תקווה חדשה, סגן רה״מ, שר המשפטים ויו״ר המפלגה גדעון סער, שר הבינוי והשיכון זאב אלקין וח״כ צבי האוזר לסיור ברמת הגולן.

בסיור דנו עם ראשי המועצות בגולן על המשך מגמת הפיתוח וההתיישבות באזור הגולן שמובילים אנשי מפלגת תקווה חדשה. קידום והשקעה ברמת הגולן זה חלק משמעותי ממצע המפלגה וכפי שהתחייבו לעשות.

במהלך הסיור ביקרו יחד עם ראש מועצת קצרין בשכונות החדשות שנבנו, ובשכונה בה הוחלט על בניית 1,500 יחידות דיור חדשות. בנוסף, חנכו את הטיילת החדשה במועצה מקומית קצרין.

שר המשפטים גדעון סער:

״אמרתי מספר פעמים בעבר ואני חוזר ומדגיש גם היום: עתיד ארץ ישראל בכלל ורמת הגולן בפרט יוכרע במעשים ולא בדיבורים. מה שקורה פה זאת קביעת העובדות שמבטיחה את עתיד רמת הגולן ואת אחיזתנו לדורי דורות.

״נגיע לפה עם הממשלה בעוד 12 יום. עיקר התכנית שתוצג פה מבוססת על ההסכמים הקואליציוניים של תקווה חדשה. אנחנו הבאנו את אותם סכומים לפיתוח רמת הגולן וקצרין וזה המנוע של החלטת הממשלה הקרובה. היעד שסימנו – להכפיל את אוכלוסיית רמת הגולן.

״אני רוצה להודות לראש המועצה על השותפות והאירוח. ולשני חבריי השר אלקין וח״כ האוזר שעושים רבות למען הגולן בכנסת ובממשלה.

״אנחנו באים עם נחישות לבצע ולבנות את עתיד רמת הגולן לדורי דורות ובעזרת השם נעשה זאת.״

שר הבינוי והשיכון ושר ירושלים ומורשת זאב אלקין:

"הסיפור של המגרשים שמפותחים מאחורינו, לא מתחיל ב-2021 הוא מתחיל לפני 1,700 שנה, בבית הכנסת העתיק של הכפר שהיה פה בתקופת הבית השני, המשנה והתלמוד.
זה הסיפור האמיתי של קצרין ורמת הגולן. עוד לפני שהולכים לבנייה, אנחנו משמרים פה את המורשת.
אחרי שביססנו את מעמדו המדיני של רמת הגולן, הגיע הזמן למעשים של ההתיישבות. נפלה בידינו הזכות לחזק את הגולן לא רק בעובדה מדינית, אלא גם בעובדה התיישבותית".

חבר הכנסת צבי האוזר

״הגולן הוא חלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.
מה שמתרחש בשבועות האחרונים זה קו פרשת המים – היום, אין כבר מי שאיננו מאמין שאפשר להגיע ל-100 אלף מתיישבים לרמת הגולן. זו לא אגדה, זה הזמן לבצע.
העובדה היא שתקווה חדשה הכניסה את הסעיף הזה להסכמים הקואליציוניים, כחלק משינוי מציאות בשטח, ושינוי מציאות אסטרטגי במדינת ישראל״.

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב:

“רק לפני שמונה שנים כל האזור הזה היה אזור טרשים. קצרין היא בירת הגולן, גדולה, חזקה ונותנת שירותים לכל האזור.

החלום שלנו שהגבולות בין הגולן לגליל ייעלמו שקצרין תוכל לתת מענה אזורי משמעותי דרך מוסדות מחקר ופיתוח הקיימים והעתידים לקום דרך פיתוח פרוייקט מצוינות, בתיירות, כלכלה וחינוך כך גם קצרין וגם כל האזור ייהנו.

אני מבקש להודות לממשלת ישראל על האומץ לא במילים אלא במעשים, לסייע לפיתוח הגולן. אני מודה לחברי שר הבינוי והשיכון על האומץ ללכת למכרז לא פשוט של שיווק 1500 יחידות דיור כמיקשה אחת. יחד נביא את קצרין ליישוב משמעותי גדול עם 55,000 תושבים שמקבע את ההתיישבות היהודית ברמת הגולן והופך להיות עיר ואם בישראל."

צילום: מפלגת תקווה חדשה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *