מציינים את יום הדימותן הבינלאומי במרכז הרפואי לגליל

| עודכן: נובמבר 9, 2021

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' ברהום, וסגנו ד"ר שלג, עם עובדי מחלקת הדימות צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

מערך הדימות של המרכז הרפואי לגליל בנהריה, בהובלתם של מנהל המחלקה, ד"ר דורון פישר, והדימותן (רנטגנאי) הראשי, רג'א עודה, ציינו את יום הדימותן הבינלאומי, שמטרתו להוקיר את טכנאי הרנטגן של ביה"ח על עבודתם החשובה.

עובדי מערך הדימות התכנסו באודיטוריום שבמרכז לחינוך לבריאות ע"ש אנגל, שם נפגשו עימם מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, וסגנו ד"ר צבי שלג.

פרופ' ברהום הודה לעובדי מערך הדימות, עליהם אמר כי הם מהווים חוליה מקשרת בין הידע הרפואי לבין העולם הפנימי של גוף האדם, ופעמים רבות משמשים "העיניים של הרופאים", באמצעות שימוש בטכנולוגיה חדשנית ופורצת דרך.

מערך הדימות במרכז הרפואי לגליל מהווה עוגן חשוב בפעילות היומיומית, עם כ-300 אלף בדיקות המתקיימות מדי שנה, וביניהם צילומי רנטגן, בדיקות אולטרסאונד, תהודה מגנטית (MRI), אנגיו (מחלות כלי דם), בדיקות CT ופעולות מורכבות ביחידה לרדיולוגיה פולשנית (צינתורי מוח).

במהלך השנים עברה המחלקה קפיצת מדרגה רצינית, כאשר מיחידה צנועה עם שלושה חדרים בתחילת הדרך, הפכה למערך מרשים עם 15 חדרים, שהינו מוביל ברמה הארצית ומעניק שירותים רבים ומגוונים לרווחת הקהילה אותה משרת המרכז הרפואי, הכוללת 650 אלף תושבים.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *