שבוע הפיזיותרפיה במרכז הרפואי כרמל

| עודכן: אוקטובר 19, 2021

צוות הפיזיותרפיה וההנהלה צילום: אלי דדון

השבוע מציינים בישראל את שבוע הפיזיותרפיה וגם במרכז הרפואי כרמל ציינו הצוותים את השבוע המיוחד במגוון פעילויות מרתקות במטרה להעלות את המודעות ולהכיר לכולם את המגוון הרחב של פעילויות המחלקה. " הפיזיותרפיסטים של כרמל עומדים בחזית הטיפול  במטופל ונותנים ביטחון, רוגע ושקט נפשי לכל המטופלים ". אומרת מנהלת הפיזיותרפיה של כרמל ורד מועלם.

צוות הפיזיותרפיה המוכשר של ביה"ח  מונה 20 אנשי צוות ונותן מענה בכל מחלקות בית החולים החל מהפגייה, החטיבה הכירורגית, החטיבה הפנימית, טיפול נמרץ, מערך אם-עובר ועד למחלקה הגריאטרית.

ורד מועלם, מי שמנהלת את שירות הפיזיותרפיה בכרמל בהצלחה רבה מזה ארבע שנים ועובדת בבית החולים מעל עשר שנים, מאמינה גדולה בעבודת צוות, עזרה הדדית, שאיפה למצוינות, חתירה מתמדת לשיפור השירות כאשר טובת המטופל במרכז. 

" במיוחד בתקופת הקורונה וגם ברגיעה הפיזיותרפיסטים שלנו עומדים בחזית הטיפול  במטופל ונותנים ביטחון, רוגע ושקט נפשי לכל המטופלים ". אומרת מנהלת הפיזיותרפיה של כרמל ורד מועלם.

לפתיחת שבוע הפיזיותרפיה הפתיעה הנהלת ביה"ח יחד עם מנהל ביה"ח ד"ר אבי גולדברג את צוות הפיזיותרפיה והגיעה עם מתנות וברכות לצוות .

מנהל ביה"ח ד"ר גולדברג הודה לכל הצוות על המאמץ המיוחד בתקופת הקורונה ובכלל ואמר " אתם שותפים לכל הישגי בית החולים ואני מבקש בשם כולם להודות לכם על העבודה הקשה לאורך כל השנה, אתם קבוצה איכותית ומקצועית ביותר  ומגיעה לכם כל ההערכה.".

צוות הפיזיותרפיה צילום: אלי דדון

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית ברכה גם היא את הפיזיותרפיסטים  ואמרה להם:

" אתם נקות האור והתקווה הגדולה למטופלים ולמטפלים. אתם עושים את הצעדים הראשונים עם המטופלים כשהם יורדים לאשונה מן המיטה והאינטראקציה שלכם איתם היא התקווה של כולנו. אני מברכת אתכם ליום חגכם ואומרת לכם בשם כולנו תודה ".

כחלק מחגיגות שבוע הפיזיותרפיה, בכל מחלקה ומחלקה בביה"ח התגייס צוות המחלקה בצורה עצמאית והוקיר במתנות ובתשורות את צוות הפיזיותרפיסטים שלו לרגל השבוע שלהם.

חשיבות הטיפול הפזיותרפי מתבטאת בקרב רוב מטופלי המרכז הרפואי לאחר ניתוחים, שבץ מוחי, קשיים התפתחותיים, טראומה, סיבוכי תחלואה כרונית ועוד. מטרת הטיפול הינה הערכה והתערבות מוקדמת ככל שניתן באשפוז לצורך מניעת ירידה תפקודית ,שיקום אקוטי, מניעת סיבוכים נשימתיים ושמירה על רצף טיפולי בין בית החולים לקהילה. העבודה במחלקות האשפוז נעשית כחלק מטיפול רב-צוותי במטופל, תוך התייחסות למצבו טרם האשפוז ומערך התמיכה שמקיף אותו. 

מנהלת השירות ורד מועלם מציינת כי " בשנתיים האחרונות צוות הפיזיותרפיסטים נרתם והתגייס לטיפול יום יומי במחלקות הקורונה , במחלקות אלו המטופלים מורכבים וסובלים מליקויים  שונים באשפוזם ולאחר החלמתם כגון קשיי נשימה, ירידה בסיבולת, ירידה תפקודית וקשיים רגשיים.

הפיזיותרפיסטים בכרמל ממשיכים ללמוד, לגדול, לצמוח ולהתפתח . הם אכפתיים ומסורים למטופלים ולמקום עבודתם המערך והצוות וזוכים להערכה רבה מהעובדים, המטופלים וההנהלה ".

במסגרת שבוע הפיזיותרפיה, פונק צוות המחלקה בארוחת בוקר באדיבות עופר פישמן מנהל המטבח יחד עם וצוות המטבח, ובמתנות מטעם הנהלת בית החולים. במהלך השבוע מתוכננות בכרמל פעילויות הפוגתיות במחלקות לצוותים, הליכת בוקר וקבוצות התעמלות במכון הפיזיותרפיה.

ורד מועלם מנהלת שירות הפיזיותרפיה בכרמל צילום: אלי דדון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *