נפתחה מחדש מחלקת קורונה בכרמל

| עודכן: אוגוסט 15, 2021

צוות ניהול הקורונה צילום: אלי דדון

העלייה במספר המאושפזים בעקבות נגיף הקורונה בבתי החולים בכלל וגם בכרמל, הביאו עם תחילתו של הגל הרביעי לפתיחה מחודשת של מחלקת  קורונה בבית החולים.

לאחר תקופת ביניים בה אושפזו מעט חולי הקורונה שהגיעו לכרמל בחדרים מבודדים בתוך המחלקות הפנימיות, ולאור ההתגברות האחרונה במספרי וכמויות החולים בווריאנט הדלתא החליטה הנהלת ביה"ח על פתיחה מחודשת של מחלקת קורונה ייעודית ונפרדת.

המחלקה נפתחה בניהולם של ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקה פנימית ג' ומנהלת הסיעוד נורית יעקוב. במחלקה הקורונה שנפתחה מחדש על בסיס המחלקות הפנימיות א'1 + א'2  יכולים להתאשפז עד כ 44  חולי קורונה מתוכם 6 חולים במיטות טיפול נמרץ תוך קבלת טיפול מיטבי ועמידה בסטנדרטים הגבוהים של בידוד שליטה ובקרה מרחוק.

נכון לעכשיו מאושפזים בכרמל 20  חולי קורונה מרביתם במצב קשה מתוכם 2 חולי קורונה מונשמים ביחידה לטיפול נמרץ ומוגדרים במצב קשה מאוד.

הובלת חולה קורונה בכרמל צילום: אלי דדון

ד"ר אירנה ברגמן מנהלת מחלקת קורונה אומרת כי, " לצערי, גם עכשיו בדיוק כמו בגלים הקודמים מתאשפזים בבית החולים חולים צעירים שלא התחסנו ונדבקו בנגיף. כבר בתחילת הגל היה לנו ברור כי עלינו להיערך לפתיחה של מחלקה שכן כמות הנדבקים  גדלה ובהתאמה גם כמות המתאשפזים. קורונה היא מחלה קשה. מצבו של מטופל יכול להידרדר מהר מאוד ובמחלקה שלנו הצוות הרפואי והסיעודי המיומן שלנו ערוך ומוכן לקליטת אותם חולים ולהעניק להם את הטיפול המקצועי והטוב ביותר הנדרש ".

ד"ר שני ברוש סגנית מנהל ביה"ח אומרת כי " אנחנו לקראת הגבלות חדשות ועלינו להקפיד על ההנחיות כדי שלא נדרדר למצב הקשה בו היינו בגלים הקודמים. חשוב להתחסן, להימנע מהתקהלות ולעטות מסיכה בהתאם להנחיות. נכון לעכשיו החזרנו את ההנחיה של כניסת מלווה אחד בלבד לכל מטופל, וזאת  כדי לצמצם למינימום את אפשרויות ההדבקה והתפשטות הנגיף, אין לנו דרך להימנע מכך כדי להציל חיים. ביה"ח כרמל ערוך ומוכן על כל צוותיו המקצועיים כדי להעניק את הטיפול הטוב ביותר לחולי הקורונה לצד המשך טיפול מיטבי בשאר המטופלים והמאושפזים ".

ד"ר אירנה ברגמן צילום: אלי דדון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *