עיריית חיפה פנתה ל"מגן ישראל" בניהולו של פרופ' אש בבקשה לאפשר גמישות באישור לימודים

| עודכן: פברואר 11, 2021

עינת קליש רותם (צילום: עדי ברקן ורפאל מזרחי)

בבקשה שהועברה ביוזמת ראש העיר עינת קליש רותם, מוסבר כי חיפה חולקה כעיר גדולה לשבע גזרות ב"המלצת מגן ישראל", במטרה לבודד אזורים ברשות גדולה כחיפה, במידה ורמת התחלואה בהם גוברת.

חיתוך צבעי הרמזור לצרכי לימודים, גזר השבוע את מצב העיר חיפה ביום שני בערב, עפ"י התחלואה שהייתה קיימת ביום זה בכל אחת משבע הגזרות העירוניות. 
הצבע ניתן לכל חבל בנפרד על פי היחס שבין מספר החולים למספר התושבים. עובדה זו יוצרת מצב בו התושבים בשכונות "ירוקות" הנמצאות בחבל כתום, אינם יכולים לשלוח את הילדים אל בית הספר והגנים בשל צבע החבל בו הם מתגוררים. 


בעיה נוספת המתעוררת כתוצאה מהחלוקה לחבלים גדולים, היא שקבוצות אוכלוסייה גדולות שהתחסנו אינן נהנות מיתרון זה בשל מגוון המגזרים בכל חבל נתון. 
לעיריית חיפה קיימת אפשרות להחמיר את החלטות הממשלה בתת שכונות אדומות, אך אין בסמכותה להקל על שכונות ירוקות הנמצאות כאמור בחבלים כתומים או אדומים.  
לאור כל אלה מבקשת העירייה אישור לניהול גמיש במערכת החינוך, כך שתוכל לפתוח בתי ספר על פי מצב התחלואה בשכונה ולא על פי חיתוך מצב שרירותי, בהתאם ליום אחד בשבוע והשתייכות לחבל גדול שאינו משפיע על שכונה ספציפית.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *