בחירות בחיפה!

חיפה הולכת לסיבוב שני: יהב מול עציוני

לאחר ספירת 99 אחוז מהקלפיות: יהב מוביל עם 36.2 אחוז, עציוני עם 21.9 אחוז. קליש קיבלה 4.5 אחוזי תמיכה בלבד.סיעתו של יהב מובילה בבחירות למועצת העיר, הירוקים של אביהו האן במקום השני. רוחות של שינוי בטירת כרמל וקריית מוצקין.

| עודכן: פברואר 28, 2024

דוד עציוני ויונה יהב. צילום:אלעד מלכה/מיכה בריקמן

אחרי יום בחירות "מנומנם" משהו ברחבי חיפה עם פחות מ40 אחוז הצבעה, מסתמן שראש העיר לשעבר יונה יהב, יתמודד מול דוד עציוני בסיבוב שני שיערך עוד חודש. ראש העיר עינת קליש רותם הובסה, לא תגיע לסיבוב השני וגם לא זכתה למושב במועצת העיר.

יהב, שכיהן כראש עיר במשך 3 קדנציות, אמר על הבעת האמון המחודשת בו על ידי הציבור החיפאי: "אני נרגש מהתמיכה האדירה של עשרות אלפי חיפאים. ניצחנו בפער אדיר את הסיבוב הראשון, ואני מתכוון להגדיל אותו ולהשלים ניצחון סוחף בסיבוב השני. תושבי חיפה גילו בגרות אדירה וקבעו כי חיפה חייבת ראש עיר אמיתי, מנוסה ואחראי. ברגישותם ובגרותם הם דחו קמפיין אלים, שקרי ונבזי נגדי, שנוהל לאורך כל מערכת הבחירות".

"אני קורא לועדת הבחירות המרכזית לא לאשר לגורמים קיצונים להפוך את חיפה לזירת קרב בסיבוב השני, אלא להפוך את הבחירות האלה לאירוע דמוקרטי, שמוסיף כבוד לעירנו חיפה.סיעת חיפה שלנו היא הסיעה הגדולה במועצת העיר. היא תאפשר לי להקים קואליציה רחבה ויציבה, ולהוביל בחמש השנים הקרובות תהליך של תיקון גדול בחיפה, שיביא עימו תקווה גדולה ותנופת צמיחה".

עם למעלה מ-22 אחוזים ולפני ספירת קולות החיילים והמעטפות הכפולות, במטה עציוני מעודדים מהתוצאות ומברכים על ההישג המשמעותי ועל העלייה לסיבוב השני (לראשונה בהיסטוריה בעיר חיפה).

דוד עציוני: "מדובר בהישג משמעותי. הצלחנו לעלות לסיבוב השני למרות שכל המועמדים ניסו לפגוע בנו כשהבינו שאנחנו אלה שמובילים. יונה מייצג את כל מה שמקולקל בחיפה מזה שני עשורים – גל הגירה שלילית, התדרדרות בעניין הסביבתי והפיכת העיר לאחת הערים העניות בישראל. העיר חיפה חייבת לשנות כיוון. השילוב של איום ביטחוני דרמטי לצד חולשה חברתית וכלכלית הוא אסון. חיפה היא עיר פלורליסטית, ממלכתית וסבלנית. אפעל לאחד את העיר חיפה, ואת הפוטנציאל הענק שלה אני אדאג לממש".

נושאים קשורים: בחירות לראשיות המקומיות, בחירות2023


מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות